Aşk ve İlişkilerAşk ve Cinsellik

Seks Hayatınızı Fişekleyecek Öneriler

Seks Hayatınızı Fişekleyecek Öneriler

Uzun bir ilişkinin içinde seks hayatınız rutin ve öngörülebilir bir hal adı ve bu durum artık tadınızı kaçıracak hale mi geldi? O zaman rutini yıkmanın zamanı gelmiş demektir.

Pek çok insan yatak odasında bir şeyleri değiştirmek isterken nereden başlayacağını bilememek bu konudaki en büyük engelimiz.

Yapılacak ufak oyunlar ve düzenlemelerle seks hayatınızı eğlenceli hale getirmek mümkün. Heyacanlı bir yatak odasına kavuşmak için yapılacak yeni şeyler  ne kadar ürkütücü olabilir? İlgili Link: Sağlıklı Bir İlişki İçin Doğru Empati Kurun

Uzmanlara göre;  30’lu yaşlardan sonra rutin bir seks hayatımızın olması normal bir durum,  çünkü insanoğlu alışkanlıkları olan ve kolaylıkla kalıplara girebilen bir canlı türü.

Küçük Değişiklikler Yapın

Öncelikle bu yazının tamamında uzlaşmamış gereken bir ana fikir var ’’ küçük değişiklikler büyük sonuçlar yaratabilir’’  Bazen değişim kelimesine çok büyük anlamlar yükleriz , bu durumda gözümüzü korkutur ve nerden başlayacağımızı kestiremeyiz. Aslında durum tam olarak öyle değil . Eğlenceli sayılabilecek basit değişimlerle büyük sonuçlar elde edilebilir.

Sevişme saatlerinizi mümkün olduğunca günün farklı saatlerine yayın

Sevişmek için yatağın konforlu olduğu konusu tartışılmaz, ama heyecan arıyoruz diymi! Bakın bakalım evde seks hayatınızı heyacanlandıracak başka bir alan mutlaka olmalı.

En sevdiğiniz seks pozisyonlarından yola çıkarak yeni açılar deneyin

Duyuların Gücüne İnanın

Beyin fırtınası deyiminin sadece yaratıcı mesleklerle uğraşan insanların ilgi alanına girdiğini düşünüyorsanız büyük bir yanılgı içindesiniz.  Beyin fırtınası yapmak beş duyuyu harekete geçirmek için harika bir yol’dur.

Işıklar açıkken yada ışıklar kapalıyken sadece mum ışığı eşliğinde seks yapmayı deneyin.

Seks öncesinde sizi heyecanlandıracak bir şeyler izleyin.

Müzik dinleyin ve partnerinizin kulağına onu ne kadar arzuladığınızı söyleyin

Koku duygusu için ruh halinize iyi gelen bir mum yakın

Partnerinizin tüm bedenini adeta bir kaşif gibi dokunarak ve öperek inceleyin.

Dokunma hissi için ipek kravatlar yada yumuşak tüyler kullanarak eşşiz dokularla tenine temas etmeyi deneyimleyin.

Renkli Seks Hayatı

Yasaklar Kışkırtır

Tutkuyu yatak odanızın başköşesine oturtmanın en kesin yollarından biri daha önce sıklıkla yaptığınızın aktiviteleri bir süreliğine kısıtlamaktır. Partnerinizin ve sizin sonuç aldığı en kesin pozisyon misyoner ise bir ay boyunca asla misyoner pozisyonunda seks yapmamak konusunda kural koyun. Yada gerçekten disiplinli iseniz bir hafta boyunca öpüşmekten başka bir şey yapmasına izin vermeyin. Seks sırasında bir şeylerin yasak olduğunu bilmek heyecanınızı tetikleyecektir.

Uzmanlara göre; 30’lu yaşlardan sonra rutin bir seks hayatımızın olması normal bir durum, çünkü insanoğlu alışkanlıkları olan ve kolaylıkla kalıplara girebilen bir canlı türü.

Biraz Cesaret

Bir çok insan yeni şeyleri denemek konusunda kendini nasıl hissedeceğini bilmediğinden çekingen davranır. Ayrıca bazen yeni bir deneyim sizi savunmasız hissettirebilir. Burda önemli nokta şu ki; denemediğim hiçbirşeyi sevip sevmeyeceğimiz konusunda kesin bir bilgiye sahip değiliz. Yeni deneyeceğiniz bir pozisyon favoriniz olmasa bile yeni bir deneyim edinmenizi sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu