Dekorasyon

Dekorasyonda Nostalji Modası

Modern çağda artık hepimiz hayatın koşuşturmasına kendimizi kaptırmış durumdayız. Bu nedenle de evlerimiz artık çok kıymetli yerler haline gelmiştir. Rahat ettiğimiz ve kendimiz olabildiğimiz nadide mekanlardan birisi evimizdir. Günümüzde artık evlerimizin önemi giderek artmaktadır. Bunun için ise herkesin evi kendini dilini yansıtır. Hayatımızın en rahat zamanlarını evimizde geçirdiğimiz için onu en iyi şekilde düzenlemek neredeyse önceliklerimiz haline gelmiştir.

 

Modern tasarımlar, pastel renkler evlerin hakimi olsa da nostaljik hava isteyen kişi sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur. Bir evde nostalji havasını yansıtmanın en güzel yolu oda sayısı çok ise bir şark odası ile mümkün olabilmektedir.  Oda sayınız yeterli değilse bir şark köşesi ile de evinize o nostaljik havayı kazandırabilirsiniz.

 

Şark Dekorasyonu

 

İster kendi eviniz olsun ister bir yakınınızın evine gidin mutlaka eskiye ait bir parça görmeniz mümkündür. Hatta bunun için mutfaklarda özel raflar yaparak, hatta eski zamanlarda kullanılan tereklerle eski yansıtılmaktadır. Evinizde değişiklik istiyorsanız ve bunun için de eski zamanlar yer vermek istiyorsanız şark odası oldukça mantıklı bir tercih olacaktır.

 

İlgili Link : Dekorasyonda Yeni Trend; Şark Köşesi

 

Eğer evinizde uygun bir alan varsa burayı şark odası yapmak size ve ailenize gerçekten iyi gelecektir. Her ne kadar modern yaşamı benimsesek ve bu hayatın bir parçası olsak da içimizde sürekli bir eskiye özlem söz konusudur. Bu zamanlarda evinizde böyle bir odanın olması size rahat bir nefes aldıracak hayata kısa bir mola vermenize imkan tanıyacaktır.

 

Şark Odası Dekorasyonu İle Şık Mekanlar

 

Şark odası oldukça şık bir şekilde düzenlenebilir. Hatta bunun için modern bir şekilde işlenmiş mobilyalar şark odalarına büyük bir renk katmaktadır. Ayrıca eski objeler ile şark odanızda Anadolu kültürünü yansıtabilirsiniz. Yer minderleri, kol minderleri ve hatta perdeler şark odasının bir bütünü olacaktır. Yöresel özel motifli halılar ve duvar kilimleri ile zamanda küçük bir yolculuk yapabilir, kendinizi bu odalarda oldukça rahat hissedebilirsiniz. Aileniz ve yakınlarınız ile bu odalarda hoş sohbetler yapabilirsiniz. Şark odaları bir kültürün parçası olması sebebiyle evinizin havasını değiştirecektir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu