Genel

Astroloji Haritası Nedir

İnsanların ilk dünyaya geldiği anda, gökyüzünde bulunan gezegen, ay ve güneş’in birbirleri ile konumları, doğum haritalarını belirler. Astroloji haritası; kişilerin doğduğu zaman ve coğrafi konumuna göre gezegenlerin birbirleriyle yaptığı açının sonucu ortaya çıkan iki boyutlu diyagram’dır. Her insanın astroloji ya da diğer adıyla doğum haritası kendisine özeldir. Çünkü insanların doğum zaman, hangi koşullarda ve ne şekilde doğduğu kendine hastır. Bununla birlikte kişilerin doğum anında, güneş ve ay tutulması yaşanması da haritayı önemli şekilde etkilemektedir. Bu durumda her insanın doğum haritasının birbirinden farklı olması gayet doğaldır.

İlgili Link: Burçların Evliliğe Bakış Açısı

Astroloji Haritası Analizi Nedir?

Astroloji Haritası Analizi Nedir

Dünyayı merkez alan ve kişileri doğum bilgileri ile yaşadığı bölge ele alınarak hazırlanan doğum haritasında üç ana unsur bulunmaktadır. Bunlar; gezegenler, burçlar ve evlerdir. Burç denilen unsur;  kişilerin doğum haritasında güneş sistemi üzerinde bulunan takım yıldızı olarak kabul edilmektedir. Ayrıca doğum haritasında Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Neptün, Plüton gibi gezegenlerin dışında ay ve güneş de önemli etkenler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Astrolojide evler ise tıpkı burçlar gibi on iki adettir. Saat yönüne ters olarak hareket eden her bir ev’in ayrı bir anlamı bulunuyor. Bir başlangıç olarak kabul edilen doğum tarihinde, başladığı anın yerine çizilen enlem ve boylam çizgilerine, gezegenlerin yerleştirilmesiyle astroloji haritası oluşuyor. Ancak bu harita;  uzman bir astrolog tarafından analiz yapılabiliyor. Doğum haritası analizi; bir başka deyişle insanın yaşayacağı değiştirilemez kaderdir. İşinde uzman bir kişi ise harita analizi yaparken, transitler, güneş ve ay tutulmaları, güneş dönüşleri ile progresyonları da analiz ederek, kişiye ayrıntılı bilgi verebilir.

İlgili Link: Burçların İlişkilerdeki Rolü Nedir

Doğum Haritası Ne İşe Yarar?

Doğum haritası basit anlamda kişilerin yaşamlarını etkileyen tüm olayları, doğum anından başlayarak gösteren bir gökyüzü haritasıdır. İnsanın ilk nefes aldığı andan itibaren doğum bilgilerine göre güneş sistemindeki gezegenlerin etkisiyle, kaderlerinin oluşması anlamına da gelir. Doğum haritası ile insanların karakteri, nasıl bir hayat sürecekleri, şans ve şanssızlıkları, iş ile evlilik hayatları, yaşayacağı hastalıklar ve sahip olduğu potansiyeller analiz edilebilir.

Astroloji haritası analiz eden astrologlar birer falcı değildir. Astroloji de kehanet değildir. Astroloji sezgisel güçlerin, matematiksel ihtimaller ile birleşerek, oluşabilecek ihtimallerin sunulduğu bir sanattır. Bir bilim dalı olarak kabul edilmese de günümüzde pek çok kişi, astrolojiye ilgi duymaktadır. Bunda elbette ki, halen gizemlerini koruyan gezegenlere duyulan ilgi ve bilinmeyenin uyandırdığı merak ile geleceği bilme arzusu büyük önem taşımaktadır. Peki, yıldız haritasına ne zaman bakılmalıdır? İşte detaylar!

Yıldız Haritasına Ne Zaman Bakılır?

Güneş ve ay tutulmaları esnasında, pek çok doğa olayının meydana geldiği ve insanların karakterlerinde duygusal değişikliklerin yaşandığı biliniyor. Bir diğer bilinen şey ise kişilerin doğum esnasında güneşin ve ayın çevresinde olan gezegenlerin etkisi altında kaldığı ve bundan da doğan bebeklerin geleceklerinin şekillendirdiğidir.

Yıldız haritası olarak da bilinen astroloji haritası uzman bir astrolog tarafından bakılmalıdır. Astrologun bu konuda eğitim almış olması ve sadece yıldız ve gezegenlerle değil, mitoloji ile de ilgilenmesi gerekir. Geçmiş yaşamları araştıran kişilerin bilinmezliklere ulaşabilmesi, biraz da olağan üstü olayları kabullenmesiyle mümkündür.

Astroloji Haritası Analizinde Neler Sorulur?

Kaderin çizdiği gizemli yolculuğa çıkabilmek için gezegenleri ve yıldızları incelemek ve doğru analiz etmek yeterli olacaktır. Yörüngesi daha kısa olan gezegenlerin yıldızlar boyunca oluşan hareketi, her kişinin doğum bilgilerine göre farklı etkiler. Güneş, Ay, Mars, Venüs ve Merkür’ün kişilik özellikleri ve günlük hayatı etkilediği bilinmektedir.

Dış gezegenlerden olan Plüton, Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Neptün ise insanı etkileyen en önemli unsur olan soy etkileri ve nesiller boyu süren deneyimlerle,  yaşanacak daha büyük hayat temalarını kapsamaktadır. Finanstan, kişileri etkileyecek büyük olaylara kadar her unsur, dış gezegenlerin etkilerindendir. Astroloji haritası analizinde kişilerin sorduğu soruların başında, gelecekte onları neyin beklediğidir.

Kişilik karakteri, aile ve finans durumu, evlilik, iş ortaklıkları ya da eğitim için sorulan soruların bir çoğu, yıldız haritası ile cevaplanabilir. Ancak yine de bu nokta da bilinmesi gereken şey, astroloji haritasında sadece gezegenlerin açılarıyla kişiye yansıyan enerjilerinin tahmini etkileridir.  Kesin ve net cevapları ise maalesef bu haritada bulmak mümkün değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu