Aşk ve İlişkiler

Burçların İlişkilerdeki Rolü Nedir

Burçlar herkes arasında ihtilaf ve ayrılık sebebidir. Kimisi insan üzerinde bir etkisinin olmadığını savunsa da, kimisi tamamen inanabiliyor ve etkisini hissettiğini söylüyor. Aslında her konuda olduğu gibi burçlar konusunda da orta yolda olmak en güzeli. Yani insan üzerinde elbette ki burcunun etkisi olur fakat bir insanı tamamen burçlar yönetemez. Ayrıca kişinin yaptığı her fiil burcundan kaynaklanmaz. Yetiştiği aile, büyüdüğü ortam ve yaratılış özellikleri de hesaba katılmalıdır. Tüm bunlar göz önüne alındığında kişinin karakteri ve hareketleri daha bir anlam kazanabilir.

 

Burçların Çocukluktaki Faydası  

 

Burçlar en fazla çocukluk döneminde işe yarar. Bir anne veya babanın hatta bir öğretmenin çocuğun burcunu bilmesi oldukça yararlıdır. Çocukluk dönemi karakterin daha yerleşmediği ve düzenlenme içinde olduğu bir dönemdir. Bu sebeple çocukların burçlarının bilinmesi ve ona göre tanınarak bir eğitim metodunun belirlenmesi çocuğun karakteri üzerinde etkili olacaktır. Bir eğitmen veya ebeveyn, çocuğun burcunu ve nerde ne yapacağını bilirse ona göre davranarak çocuğu eğitebilir. Örneğin koç burcundaki bir çocuğun inadı bilinir ve inatlaşmayacağı bir şekilde iletişim kurulabilir veya yay burcundaki bir çocuğun özgürlüğüne düşkünlüğü ve rahatlığı bilindiğinde ebeveyn onu kısıtlamaz ve ona özgürce oynayabileceği alanlar oluşturursa ilişkileri sağlam olacağı gibi, çocuğun da asi olmasının önüne geçilmiş olur.

 

Yetişkinlik Döneminde Burcun Etkisi 

 

Çocukluk dönemi geçmiş ve artık yetişkinlik devrine geçilmişse, karakter ve kişilik oturmuş ve hatta yerleşmiş demektir. Bu dönemde burçları araştırmanın pek de bir faydası olmaz. Tabi ki burcun insan üzerinde bir etkisi olduğu için o kişinin tanınmasında fayda sağlayacaktır. Fakat her aynı burçtaki kişi aynı özelliklere sahip olmayacaktır. Yetiştirilme tarzı, memleketinin havası ve suyu, yaşadıkları dahi kişinin karakterinde bir yer edinmiş ve belli izler bırakmıştır. Örneğin kova burcunun bir özelliği mantıklı ilişkiler kurmasıdır. Fakat her kova burcuna sahip olan kişi mantığı ile davranmaz ve karşısındaki ile iletişime geçmez. Bazıları tamamen duygularına yenik düşebilir. Bu sebeple kişiyi tanımak için sadece burcunun özelliklerini bilmek yeterli olmaz hatta hayal kırıklığına sebep olabilir.

 

Burçların Dostluk İlişkisi  

 

Aynı burca sahip olan kişiler aynı karakterde olmasa da belirli ortak noktaları da bulunabilir. Örneğin koç burcu ilişkilerinde gurura yer verir. Kimisi gururunu ön planda tutarak ilişkisinden dahi vazgeçebilirsen, kimisi gururundan vazgeçerek ilişkisine öncelik tanıyabilir. Fakat ikisinde de gurur oluşu bir gerçektir. Veya yay ve aslan burcu ilişkilerinde samimi ve acelecidir. Sevdiklerine hemen sevgilerini söyler ve ilişkiye adım atarlar. Fakat yay burcu her ne kadar böyle yapsa da ilişkisinde aradığı bazı şartlar vardır. Bunları bulamazsa ilişkiyi bitirebilir. Ancak aslan burcu yay gibi arayış içerisinde değildir. Sonuçları farklı olsa da, başlangıçlarının aynı olduğu gerçeği değişmez.

 

İlişkilerinde Mantıklı Davranan Burçlar 

 

Kova burcu mantık burcudur. Akıl ve zekâlarına güvenirler ve kendilerine göre arkadaş ve dost ararlar. Kolay kolay samimiyet kuramazlar. Terazi burcu ise her ne kadar adalet timsali olarak anılsa da çoğu zaman karşısındakine güvenir ve bazen hayal kırıklığına uğrayabilir. Fakat durumlar böyle olsa da her insanı sadece burcu ile tanımamak gerektiği unutulmamalıdır.

 

Burçlar herkes arasında ihtilaf ve ayrılık sebebidir. Kimisi insan üzerinde bir etkisinin olmadığını savunsa da, kimisi tamamen inanabiliyor ve etkisini hissettiğini söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu