DekorasyonGenel

Taş Duvar Kaplama Modelleri

Günümüzde konutlarda ve ticari mekânlarda iç ve dış mekânın dizayn edilmesi için kullanılan doğal taş duvar kaplama modelleri ortamın modern, dinamik, farklı ve otantik görünmesine yardımcı olmaktadır. Kaliteli ve estetik bir görünüm sunan taş duvar kaplamalar uzun yıllar aynı zarafetle ortamın havasını değiştirecektir. Beğeninin asla azalmayacağı her tarzı ile kişiye özel zevkleri ön plana çıkaran taş duvar panelleri ile yaşam alanları her daim güzelleşmektedir. Dekorasyonun iç ve dış mekândan sınırsız bir kullanım alanı ve desen aralığı bulunmaktadır. Taş duvar kaplama modellerine göz atmak gerekirse:

 

  • Fiji; belirgin renkleri ile zamanın ruhunu yansıtan modern ve estetik panel olarak ifadelendirilmektedir.
  • Lascas; mekânlara flu ve silik kırılgan bir zarafet katmaktadır.
  • Sillarejo; patlama şeklinde dizayn edilen tuğlalar ikon tarzı ile göz alıcıdır.
  • Prenaica; bütün bir biçimde heykelsi bir görünüme izin vermektedir.
  • Lajas; hafif bir görünüm ile muazzam bir görünüm yaratır.
  • Picada; geleneksel eski tip sağlam ve sert görünümlüdür.
  • Rustica; farklı tuğla boyutları ile özellikle sade mekânların canlanmasına imkân sağlar.

 

 

Taş Duvar Kaplama Nerelerde Kullanılır 

 

Ortamlara farklı havalar katan taş duvar kaplama modelleri nerelerde kullanılır konusunda belli bir mekânla olayı sınırlandırmak uygun olmamaktadır. Farklı birçok modeli ile taş duvar kaplamaları ev, iş yerleri, bahçeler, lokantalar, fırınlar, kafeler, sanat merkezleri, spor salonları gibi mekânlarda yaygın biçimde kullanılmaktadır. Tüm ortamların iç ve dış mekânlarını istenilen tarzda; modern, şık, estetik, otantik, havalı bir görüntüye kavuşturabilmek için taş duvar kaplama panellerinden faydalanılmaktadır. Farklı renk seçenekleri, desen ve modelleri ile her zevke hitap eden ürünler istenilen alanlara rahatlıkla uygulanabilmektedir.

 

İlgili Link: Banyolarda Mermer Kullanımı

 

Taş Duvar Kaplama Uygulamaları 

 

İç ve dış mekan tasarımlarında taş duvar kaplama uygulamaları belirli yöntemlerle birleşerek tuğlanın tipine ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Her türlü kaplama uygulamasında yüzey alanının tespit edilmesi oldukça önemlidir. Alan uzunluğu ve yüksekliği ölçüldükten sonra gereken malzemelerin kullanılması ile alan döşenmektedir. Harç  malzemesinden 0.5-1 cm kalınlığında alana sürüldükten sonra tuğlanın alana yerleştirilmesi ile işlem tamamlanmaktadır. Basit haliyle bu şekilde tanımlanan taş duvar kaplama uygulamaları detaylandırıldığında mekan, alan, ve modele göre birtakım değişiklikler göstermektedir.

 

İlgili Link: Doğal Taşlar Evinize Şıklık Katacak

 

Taş Duvar Kaplama Fiyatları 

 

Mekan tasarımlarının vazgeçilmez parçası haline gelen taş duvar kaplama fiyatları ürünleri tercih edilen modele, tuğla adedine, uygulanacak alanın ölçüleri gibi değişkenlere göre fiyatlandırılmaktadır. Kullanılacak olan tuğla adedi toplam ücreti de etkilemektedir. Genel olarak bakıldığında şık ve estetik tasarımların tamamı kendine özgü ve yapım aşamasında gerçekleşen çalışmalar sonrasında fiyatlandırılmaktadır.

 

Günümüzde konutlarda ve ticari mekânlarda iç ve dış mekânın dizayn edilmesi için kullanılan doğal taş duvar kaplama modelleri ortamın modern, dinamik, farklı ve otantik görünmesine yardımcı olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu