GenelTeknoloji

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme

Yanlışlıkla sildiğiniz veya öncesinde silinen mesajlarınıza tekrardan göz atmak istediğiniz zaman WhatsApp silinen mesajları geri getirme işlemlerini uygulayabilirsiniz.

Birçok ülke tarafından çoğunlukla kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak WhatsApp, birçok önemli konuşmalara ve eğlenceli sohbetlere yer olanağı sağlıyor. Kullanıcıların istemeden veya bilerek yazışmalarını silmesi, telefonda oluşan problemler nedeniyle silinmesi ve tekrardan geri getirmek istemesi gayet normal ve mümkün bir durum. WhatsApp silinen mesajları geri getirme işlemlerini uygulayarak sorunlarınızı çözebilirsiniz.

WhatsApp Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

Eğer bir Android telefon kullanıcısıysanız WhatsApp üzerinden silinen mesajlarınızı geri getirmeniz oldukça kolay bir işlem. Yapacağınız işlemler sadece WhatsApp uygulamasını tamamen telefondan kaldırmak ve Play Store üzerinden tekrardan yükleme yapmaktır. Bu sayede telefon numaranızı doğrulamanızın ardından otomatik yedeklenen mesajlarınızın tekrardan yüklenebileceği onayını işaretlemeniz isteniyor. Eğer son zamanlarda otomatik yedekleme yapıldıysa, son mesajlarınızı geri getirebilirsiniz. Ancak yedekleme yapılmadığı takdirde çok daha önceki mesajlarınız telefonunuza gelecek ve daha yeni olan mesajlarınıza ulaşım sağlayamayacaksınız.

Android işletim sistemini kullanan kişilerin yapacağı işlemler bu kadar basit. Şimdi IOS işletim sistemlerinde WhatsApp silinen mesajları geri getirme işlemlerine hep birlikte bakıyoruz. Android sistemlerde WhatsApp uygulaması otomatik olarak yedek alabilmekte. Bu gerçekten güzel ve çok kurtarıcı bir özellik. Ancak IOS işletim sistemlerinde maalesef böyle bir durum söz konusu değil. Kendiniz manuel olarak yedek almadığınız sürece yazıştığınız mesajlar sistem tarafından kayıt edilmiyor ve geri getirilmesi mümkün olmuyor.

İlgili Link: Whatsapp Telefon Tarihi Hatası Nasıl Çözülür

WhatsApp Mesajlarınızın Silinmesini Engelleme

Eğer mesajlarınızı koruma altına almak ve silinmesini engellemek isteseniz yapabileceğiniz bazı önerilerimiz var. Yukarıdaki sorunlarla karşılaşmak istemeyen kullanıcıların öncelikle yapması gereken uygulamayı kurduğunuz günden bu yana kadar ara ara sohbetlerin yedeklerini almalısınız. Bu işlemi WhatsApp ayarlar menüsünden kolaylıkla yapabileceksiniz. Bu işlemleri uyguladıktan sonra telefonunuzun başına bir şey geldiğinde bile hesabınıza yedeklediğiniz sohbet mesajları koruma altında kalacak ve istediğiniz takdirde tekrardan yükleme işlemini yapabileceksiniz. Tekrar yükleme işlemi WhatsApp uygulamasının yüklenmesinin ardından sizlere sorulan bir sorudur. Onay verdiğinizde WhatsApp silinen mesajları geri getirme işlemi tamamlanmış olacak.

Birçok ülke tarafından çoğunlukla kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak WhatsApp, birçok önemli konuşmalara ve eğlenceli sohbetlere yer olanağı sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu