Uzman YazılarıSağlıklı Yaşam

Madecassol Nedir, Nasıl Kullanılmalıdır

Son yıllarda bir çok insanın cilt problemleri için kullandığı ürünlerin başında Madecassol krem geliyor. Peki, bir çok insanın uygulama sonrasında oldukça memnun kaldığı Madecassol nedir nasıl kullanılmalıdır? Medacassol; centella asiatica bitkisinden üretilen bir kremdir. Bu bitkinin yara, yanık gibi cilt sorunlarını giderici özelliği olması, kremin etkisinin ne kadar fazla  olduğunu göstermektedir.

Sadece cilt sorunları için değil, cilt bakım ürünü olarak da tercih edilmesi,  Madecassol’e olan talebin fazlalaşmasında önemli rol oynamaktadır. Madecassol krem’in sadece eczanelerde satışa sunulması ise ürünün güvenilirliğini artırmaktadır. Böylece krem hem tıbbi, hem de kozmetik olarak tercih nedeni olmaktadır. Bundan dolayı son zamanlarda bu kreme olan ilgi ve ihtiyaç da etkili bir düzeyde artış göstermektedir.

İlgili Link: Stafine

Madecassol Krem Nerelerde Kullanılmaktadır?

Günümüzde gelişen teknolojinin insan hayatına getirdiği olumsuzlukların başında çevre kirliliği geliyor. Kirli havaya maruz kalan cilt bundan olumsuz olarak etkileniyor. Yanlış beslenme ve kötü alışkanlıkların yanında, güneşin zararlı etkileri de eklenince cilt üzerinde bir takım hasarların oluşması kaçınılmaz oluyor. Kimi zaman ise beklenmedik kazalar nedeniyle ciltte yanıklar oluşabilmektedir. Ya da bir takım cilt işlemi sonrası cildin onarılması gerekebilir. Böyle durumlarda Madacassol mükemmel etkisiyle dikkatleri üzerine çekmektedir.

Madecassol geniş kapsamlı kullanım özelliğine sahip olan bir krem olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu nedenle hamile bayanların çatlak oluşmaması için karın bölgesine sürmelerinde herhangi bir sakınca yoktur. Aynı şekilde emziren anneler de özellikle göğüs ucu çatlakları için kremi gönül rahatlığıyla kullanabilmektedir.  Madecassol krem gündeme geldiği zaman çok sayıda farklı fayda karşımıza çıkar. Madacassol krem aşağıdaki durumlarda etkili sonuçlar ortaya koymaktadır:

 • Lokal deri ülserleri ile dekübitüs ülserlerinde,
 • 1. ve 2. Derece deri yanıklarında,
 • Radyoterapi sonrası görülen tedavide,
 • Cilt üzerinde oluşan yara ve güneş lekelerinin tedavisinde,
 • Akne lekelerini gidermek için
 • Lazer epilasyon ve cilt bakım sonrasında,
 • Ağda sonrası oluşan cilt tahrişlerinde ve
 • Herhangi bir nedenle ciltte oluşan yara izlerinin giderilmesinde kullanılmaktadır.

Madecassol Kremin Yararları Nelerdir?

Günümüzde Madecassol kremin cilt üzerindeki olumlu etkilerinden dolayı, deri rahatsızlıkları yaşayan pek çok kişi tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Kremin hücre yenileyici ve onarıcı etkileri nedeniyle cilt onarıcı özelliği bulunmaktadır. Madecassol krem; tahrip olmuş cilde uygulandığı taktirde peeling görevi görür ve üst cildin tamamen soyularak, cildin tazelenmesine yardımcı olur.

Bir çok insan evlerinde evcil hayvan besliyor. Ancak özellikler kediler, oyun esnasında sahiplerini tırmalayabiliyor. Kedi sahiplerinin bedenlerinin çeşitli yerlerinde oluşan tırmık ve diş izlerini gidermek için Madecassol krem mükemmel bir iyileştirici özellik gösteriyor. Bunun dışında travma ya da çarpmalarla oluşan yara izleri, bıçak ya da kesici alet izlerini yok etmek için de krem etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

İnsanların en çok karşılaştığı kazaların başında yanıklar geliyor. Buhar, ütü yanığı, soba ya da kaynar su yanık izlerinin çok zor geçtiği bilinir. Kabaran ve insanlara oldukça acı veren bu yanıkların iyileşmesi ise yine Medacassol kremin mucizevi etkisidir. Bununla birlikte bacaklarda oluşan varis ve mor kılcal damarların iyileşmesi için krem yine mükemmel bir tercih olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlgili Link: İmex Krem

Madecassol Krem ile Genç ve Işıltılı Bir Cilde Kavuşun

Cildi onaran ve yaşlanma karşıtı olan Madecassol krem nedir nasıl kullanılmalıdır? Yılların ya da yanlış beslenme ve kötü alışkanlıkların sonucu olarak cilt üzerinde kırışıklıklar oluşabiliyor. Bunun önüne geçebilmek için kremi E vitamini ve Madecassol krem ile karıştırarak muhteşem bir gençlik iksiri elde edilebiliyor. Özellikle göz kenarındaki kaz ayakları ile dudak kenarındaki çizgilerin hafifletilmesi için karışım gözle görülür bir yenilenme sağlıyor.

Cilt üzerinde tüm yara ve leke izleri ile yanıkların tamamen yok edilmesi ve cildin ışıltılı bir görünüme kavuşabilmesi için Madecassol krem kullanılması gerekir. İnce bir tabaka halinde uygulanan kremin etkisi bir kaç hafta içerisinde kendisini göstermektedir. Genç bir görünümün yanında fit bir vücuda sahip olmak da Madecassol ile mümkündür. Çünkü özellikle bacaklarda oluşan selülitlerin azaltılmasında da krem oldukça etkili olabiliyor.

Madecassol Krem Nasıl Kullanılmalıdır?

Madecassol kremin etkili olabilmesi için doğru kullanılmasına dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle kremin kesinlikle açık yaralara sürülmemesi gerekir. Çünkü bu tarz kullanıldığında yara üzerinde iltihaplar ve sulanmalar meydana gelebilir. Bu da yaranın iyileşme sürecini uzatabilir ve hatta çok daha büyük sıkıntıların yaşanmasına neden olabilir.

Madecassol kremin cilt dokusunu yenileyen mükemmel bir ilaç olduğudur. Hem tıbbi anlamda hem de kozmetik açısından kremin kullanılması ise ne için kullanıldığı ile doğrudan alakalıdır. Eğer krem kuru ciltlerin tedavisi için isteniyorsa,  günde en fazla iki kere kullanılması gerekir. Cilt üzerinde iz ve lekeler için Madecassol kremle birlikte E vitamini ve Bepanthol ampul kullanılması gerekir. Bunun için;

 • Bir çay kaşığı Madecassol krem
 • Bir tane E vitamini ile
 •  Bir çay kaşığı Bepanthol kremin cam bir kavanoz içerisinde karıştırılması gerekir.

Cilt üzerine ince bir tabaka halinde sürülen karışım yaklaşık bir saat bekledikten sonra, ılık su ile yıkanmalıdır. Bu işlemin iki haftada bir kez uygulanması ise cildin yenilenmesi açısından yeterli olmaktadır. Böylece cildin yenilenmesi süresine etkili bir katkı sunulması da mümkün olmaktadır.

Bütün bu bilgiler ışığında Madecassol kremden üst düzeyde bir yarar elde etmek için öncelikli olarak kendi cilt tipimizi biliyor olmak şarttır. Çünkü her cildin kendine özgü özellikleri içeriği bilinmektedir. Dolayısıyla kendi cilt yapımızı tanıyor olmamız; cildimizin neye ihtiyaç duyduğunu da biliyor olmamamızı mümkün kılar. Bu da cildimize en uygun kremi tercih ediyor olmamızı mümkün hale getirmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu