Uzman YazılarıSağlıklı Yaşam

İmex Krem

Cilt yüzeyinde oluşan lekeler, özellikle ergenliğin başlaması ile birlikte kadın erkek herkeste görülmeye başlanır ve oldukça da rahatsız edici durumlar arasında yer alır. Öyle ki bu problemlerden en sık görüleni ise genellikle yüz bölgesinde görülen sivilcelerdir. Sivilceler birçok nedene bağlı olarak cilt yüzeyinde çıkabilirler. Aynı zamanda sivilcelerin ççoğalma öözelliği de olduğundan kısa süre içerisinde cilt yüzeyinde geniş bir alana sahip olabilirler. Bu anlamda sivilcelerin ççoğalmasını engellemek için mutlaka kontrol altına alınması gerekir.

Hormonların değişime uğradığı ergenlik, hamilelik, regl gibi durumlarda sıklıkla yaşanan sivilce sorunu, teknolojinin gelişimi ile birlikte üretilen kremler sayesinde en aza indirilebiliyor. Hatta bazı kremler sivilceleri tamamen kaybetme özelliğine de sahip olduğu biliniyor. Son zamanlarda sivilce tedavisinde sıklıkla İmex Krem tercih ediliyor. Tüm eczanelerde rahatlıkla bulunabilecek krem, cilt yüzeyinde antibiyotik etkisi gösteriyor.

İmex Krem Ne İşe Yarar?

Cilt yüzeyine uygulanan İmex Krem, eczanelerde sıklıkla satışı yapılan ürünler arasında yer alır. Son yıllarda özellikle ergen gruplarının ilgi odağı olan İmex Krem, sosyal medya üzerinden de en çok araştırılanların başında geliyor. İmex Krem, içerisinde bulundurduğu tetraksilin hidroklorür maddesi sayesinde cilt yüzeyinde ve zemininde bulunan bakterilere doğrudan etki ediyor. İlaç içerisinde insan sağlığını olumsuz etkileyecek herhangi bir madde bulunmamasından ve ayrıca kortizon maddesi de olmadığından birçok kişi tarafından tercih ediliyor. İltihapsız sivilcelerin tedavisinde kullanılan İmex Krem, düzenli ve belirtilen oranlarda kullanıldığında cilt yüzeyinde etkilerini kısa süre içerisinde gösteriyor.

İmex Krem, kullananların deyimine göre cildin herhangi bir yerinde ortaya çıkan sivilceleri ortalama 2 gün içerisinde kurutup, yok ediyor. Sivilcelerin ve aknelerin tedavisinde kullanılan İmex Krem, bu konuda oldukça etkili olduğu biliniyor. Aynı zamanda kısa süre içerisinde sivilcelere etki yaratan krem, sivilcelerin kökünden kurumasını da en hızlı şekilde gerçekleştiriyor. İmex Krem, cilt yüzeyinde oluşan leke ya da siyah noktalara herhangi bir etki göstermez. Yalnızca sivilcelerde etkisi olan krem, kullanıldıktan sonra güneşe maruz kalınmamalıdır. Aksi takdirde leke kalması kaçınılmaz durumlar arasında yer alır.

İmex Krem Nasıl Kullanılır?

İmex Krem Nasıl Kullanılır

İmex Krem, eczanelerden reçetesiz bir şekilde satın alınabilen oldukça kolay bir tedavi yöntemidir. İçeridiği madde gereğince antibiyotik bazlı olan krem, cilt yüzeyinde sivilcenin çıkmasına sebep olan bakterilerin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Genellikle ergenlik döneminde daha çok kullanılan İmex Krem, kullanım aşamasında dikkat edilmesi gereken birçok detay vardır. Öyle ki dikkatli kullanmadığında ciddi cilt tahrişlerine yol açabilir.

İmex Krem kullanılmadan önce mutlaka kullanım sonrasında güneş ile temas edilmemesi gerektiği bilinmelidir. Cilt üzerinde doğrudan sürülebilen krem, sivilcenin olduğu bölgeye ufak masaj hareketleri ile yayılımı yapılır. Cilt yüzeyinde yayılımı gerçekleştirirken krem, kaybolacaktır. Fakat sürüldüğü yerde yumuşaklık hissi verdiği gibi sivilceler üzerinde de etkisini kısa süre içerisinde gösterir.

İmex Sivilce Kremi Uygulama Aşamaları

Cilt yüzeyinde oldukça yoğun bir sivilce sorunu yaşayan kişiler tıbbi veya bitkisel yöntemler ile bu sorundan kurtulmak için arayış içerisine girerler. Bu anlamda sivilce tedavisinde İmex Krem en ideal ve doğru seçimler arasında yer alır. Doktor reçetesi gerekmeksizin satışa sunulan ilacın, kullanım şekli de oldukça kolaydır. Kremin uygulama aşamaları doğru ve düzenli bir şekilde yerine getirildiğinde kısa süre içerisinde sivilceler yok olacaktır. İmex Krem, kadınların makyaj malzemesi olan fondötenin kıvamında ve rengindedir. Bu sebep ile kıyafete bulaşma olasılığı oldukça yüksektir. Bundan dolayı uygulama aşamalarında oldukça dikkatli davranılmalıdır.

İmex Krem uygulanacağı bölgenin öncelikle bol su ile temizleme işleminin yapılması gereklidir. Temizlenen bölge kurulanarak krem masaj hareketleri ile sürülebilir. Ayrıca krem sürüldükten sonra o bölge gazlı bez ile kapatıldığı zaman, daha iyi verimler alınabilir. Kremi bölgeye uyguladıktan sonra temizleme işleminin yapılmasına gerek yoktur. Öyle ki kremi deri emecektir.

İmex Krem Yan Etkileri

İmex Krem içerisinden insan sağlığını ciddi boyutlarda olumsuz etkileyecek herhangi bir kimyasal madde içermez. Fakat buna rağmen hassas ciltlerde kullanıldığında ufak tahrişlere sebep olabilir. Bu anlamda İmex Krem kullanımı sonrasında sıklıkla cilt yüzeyinde yanma hissi, kaşıntı ve kızarıklık durumları yaşanabilir. İmex Krem kullanımı sonrasında çok sık olmamak ile birlikte uygulanan bölgede şişlik, ciltte acı, saç diplerinde kepeklenme ve cilt kuruluğu da görülmesi yan etkileri arasında yer alır. İmex Krem sonrası rahatsız edici yan etkiler görüldüğünde mutlaka doktora başvurulmalıdır. Sıralanan yan etkiler dışında İmex Krem kullanımı sonrasında zarar verebilecek herhangi bir yan etkiler yaşanmaz.

İmex Krem Hangi İlaçlar ile Kullanılmamalı?

İmex Krem kullanan kişilerin büyük bir çoğunluğunda memnuniyet hissi bırakırç. İçerdiği zararsız maddeler ve cilt yüzeyine uygulanması sebebi ile de ilaçlar ile kullanımında herhangi bir mahsur görülmez. Fakat akciğer ve böbrek rahatsızlığı olanlar ya da yakın zaman içerisinde bu tarz rahatsızlık yaşayan kişiler doktora bilgisini vermelidir. Ayrıca İmex Krem, hamilelik ve emzirme döneminde de uygulama yöntemlerine uyum sağlayarak kullanılmasında herhangi bir mahsur yoktur. İmex Krem genel anlamda sivilce durumuna göre günde 2 defa uygulanması yeterli olur.

İmex Krem Kaç Saat Cilt Yüzeyinde Kalabilir?

İmex Krem kullanım öncesinde bölgenin bol su ile yıkanıp kurutulması oldukça büyük önem taşır. Kremin uygulama aşamasından sonra durulama işleminin yapılmasına gerek yoktur. Cilt yüzeyinde oluşan yumuşaklık hissi krem etkisini yitirdiğinde kaybolacaktır. Bu anlamda kremin cilt yüzeyinde kalma süresinde herhangi bir sınırlama yoktur. İmex Krem, cilde uygulanmasından kısa bir süre sonra etkisini kaybeder ve yüzeyinde herhangi bir yağlılık hissi bırakmaz.

İmex Krem Fiyatları

İmex Krem, kullanan kişiler tarafından memnuniyet duyulduğundan birçok kişiye önermeleri yapılır ve son zamanlarda da sıklıkla satılan ilaç grupları arasında yer alır. Bu anlamda İmex Krem almak isteyenler fiyatı konusunda da araştırmalar içerisine girerler. İmex Krem, eczanelerde genellikle 20 gramlık tüpler şeklinde satılır. Bu sebep ile eczanelerde standart fiyatlandırmaya sahip olan krem, her bütçeye uyum sağlayacak fiyata sahiptir. Ayrıca İmex Krem, aile hekimleri de dâhil olmak üzere reçete ile alındığından sigorta kapsamında olan ilaç grubu arasındadır. Bu sebep ile reçeteli satımlarda kremin fiyatı daha uygundur. Kremin kullanım aciliyeti olmadığı durumlarda reçeteli bir şekilde alınması ideal seçimler arasında yer alır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu