Dekorasyon

Isıcam ile Konforlu Yalıtım

Isıcam ile hem yazın hem de kışın tadını çıkarmak oldukça keyifli olur. Birbirinden farklı çeşitleri ile değişik özelliklere sahip olan ısıcam sistemleri, herkesin ihtiyacına uygun şekilde üretilmiştir. Maddi açıdan da oldukça tasarruflu olan ve kişinin cebine göre tercih edebileceği serisi olan bir sistemdir. Sadece konforuna düşkün olanlar değil, sağlığı ve cebini düşünenler içinde oldukça gereklidir. Isı yalıtımı yaz ve kış aylarında daha rahat yaşanmasına imkan sağlar. Isıcam yalıtım sistemlerinde konforun da bir seviyesi vardır. Sistemin serisine göre konforun yüksekliği ve düşüklüğü de fark edebilir.

K Serisiyle Daha Çok Konfor

Isıcam sistemlerinde en fazla konfor sağlayan seri ısıcam sistemleri K serisidir. Bu seride kullanılan malzeme diğerlerinden daha yüksek seviyede olan ısı ve enerji tasarrufunu daha iyi sağlayan solar low-e şişe camlardır. Bu camlar 2’den fazla kata sahip olduğu için ısıcam sistemleri C serisinden daha ileri seviyede olmakla beraber birde cam modelinin ve kalitesinin farklı olmasından dolayı ısıcam sistemleri S serisinden daha öndedir. Böylelikle konforu en iyi hissettiren ve sonuna kadar yaşatan ileri seviye bir seridir. Sadece kullanıcısına konfor sağlamakla da kalmaz, tasarruf sahibi olmasına katkıda bulunur.

Isıcam İle Tasarruf Nasıl Olur?

Isıcam sayesinde iki yönden tasarruf mümkündür. Birincisi adı üzerinde ısı yalıtımıdır. Bu da kış mevsiminde soğuk havanın dışarıdan içeriye sızmasını önler. Bu sayede yakıta giden masrafın daha düşük ödenmesine yardımcı olur.  İkinci tasarruf şekli ise, enerjiden tasarruf ettirmesidir ki yaz aylarında elektrikle çalışan klimalara pek de ihtiyaç bırakmaz. Çünkü soğuk olan havayı içeriye sızdırmadığı gibi sıcak olan havanın da çoğunu ve rahatsız eden kısmını engeller. Yaz aylarını sevinçle bekleyen insanların bunaldığı sıcaktan sahibini koruyarak yazın tadının çıkarılmasını sağlar. Bu sayede konfora vekile olduğu için güvenle tercih edilir. Dünyanın her yerinde oldukça ilgi gören bir sisteme sahiptir. Sonuçta kışın yaşanmadığı bölgelerde yaz yazın az yaşandığı bölgelerde ise kış soğuğu mutlaka bulunmaktadır.  Sıcak ve soğuk üzerine fayda sağlaması en önemli avantajıdır.

Ses Yalıtımı İle Sakinlik

Özellikle kalabalık şehirlerde ve ortamlarda yaşamak zorunda olduğu halde sakinliği ve sessizliği seven insanlar için vazgeçilmez bir alternatiftir. Konfor sistemi ile dışarıdaki sesi de %40 oranında kısarak beyin sağlığını korumaktadır. Hem şehrin kalabalığı ve gürültüsü içerisindeyken hem de sessizliğin tadını çıkarmak herkesin hakkıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu