Teknoloji

Instagram DM İçin Yeni Özellik

İnstagram’ın mesajlaşma bölümü olarak adlandırılan DM için birkaç gelişme yapıldığı duyuruldu. Çalışmalarını Facebook’un yürüttüğü Instagram DM , artık herhangi bir mesajlaşma uygulaması işlevi görecek. Yenilik üstüne yenilik getiren Instagram, DM özelliğini bu seferde WhatsApp gibi kullanışlı bir mesajlaşma platformu haline getirmeyi planlıyor.

 

Facebook’un, WhatsApp ve Instagram’ı satın aldığını hepimiz zaten biliyoruz. Bir uygulamada olan özellikleri diğer uygulamalara da uygulayan şirket, bu sayede kullanıcılarına daha iyi bir hizmet kalitesi veriyor.

 

İlgili Link: Iphone ile Müzik Nasıl Paylaşılır

 

İnsanlar, sms kullanmayı bıraklı zaten çok uzun bir süre oldu. Günümüzde artık her türlü haberleşme sosyal medya platformları aracılığıyla gerçekleşiyor. İnsanların en çok kullandığı uygulamalar ise tahmin edeceğiniz üzere WhatsApp ve Instagram. Uzun bir süredir sms’in yerini alan WhatsApp’ta mesajlaşmak oldukça kolay fakat iletişim halinde olabilmek için karşı tarafın telefon numarasına ihtiyaç duyuluyor.

 

Bildiğiniz gibi Instagram’da böyle bir durumun olmaması insanların daha rahat bir şekilde iletişim kurması anlamına geliyor. Bu yüzden Instagram DM için çalışmalar yürüten şirket, WhatsAPP kadar kolay bir mesajlaşma sistemi kurabilmek için, iki farklı yenilikle karşımıza çıkmayı hedefliyor.

 

Bu Özellikler Neler Olacak?

 

Bu özelliklerden ilkinin mesaj yönlendirme özelliği olması planlanıyor. Uzun bir süredir WhatsApp’ta kullanılan bu özellik, bir kişiden gelen bir mesajı farklı bir kişiye yönlendirmeye yarıyor ve insanların işini epey bir kolaylaştırdığı söylenebilir. Şöyle de ifade edebiliriz ki insanlar bu özellikle kopyala-yapıştır işleminden kurtuluyor.

 

Bir diğer özellik ise mesajı özel bir şekilde cevaplama. Genellikle grup konuşmalarında ihtiyacımız olan karışıklık içinde anlaşabilme olanağı sunan bu özellik ile cevap vermek istediğiniz mesajı etiketleyerek cevap verebileceksiniz. Bununla birliktede hem size gönderilen cevapları doğru bir şekilde anlayıp hemde karşı tarafta göndermek istediğiniz kişiye mesajınızı doğru bir şekilde ulaştırabilirsiniz.

 

Söylediğimiz gibi bu özellikler henüz test aşamasında. Yakın zamanda bütün kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor.

 

İnstagram’ın mesajlaşma bölümü olarak adlandırılan DM için birkaç gelişme yapıldığı duyuruldu. Çalışmalarını Facebook’un yürüttüğü Instagram DM , artık herhangi bir mesajlaşma uygulaması işlevi görecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu