Teknoloji

Whatsapp Telefon Tarihi Hatası Nasıl Çözülür

Whatsapp telefon tarihi hatası, eski telefonlarda sıklıkla karşılaşılan bir hata çeşididir.  Whatsapp’a erişmeye çalışırken telefon tarihinizin yanlış olduğu ile ilgili hata alıyorsanız, önereceğimiz bazı çözüm yolları size yardımcı olabilir. Bu hata ile karşılaşanlar bilir, whatsapp devre dışı kalır ve kullanamazsınız. Peki bu hatayı nasıl düzeltebiliriz? Yeni telefonlarda neredeyse hiç karşılaşılmayan bu sorun eski telefonlarda sıklıkla gözükmektedir. O halde aşağıdaki adımları uygulayarak bu sıkıntıya bir son verelim.

 

Öncelikle ayarlara giriş yapıp tarihi ayarla kısmına basıyoruz. Güncel tarihi belirleyip kaydediniz. Saat ve tarihi güncelledikten sonra işimiz burada bitmiyor. Bu ayar, sorunu geçici olarak çözer. Sonrasında yine aynı hata ile karşı karşıya kalırsınız.

 

İlk adım olarak ayarlar üzerinden tarih ve saat kısmına girdiniz, verileri güncel haliyle değiştirdiniz. Saat senkronizsyon ayarlarını hallettiniz. Bütün bu ayarları yaptıktan sonra Whatsapp’ı yeniden başlatabilirsiniz. Bu adımdan itibaren Whatsapp’ın sorunsuz bir şekilde açılmış olması gerekmektedir. Eğer açılmadıysa diğer adıma geçiş yapalım.

 

Whatsapp’ı Güncelleyin

 

Whatsapp’ı güncellemek işe yarayan çözümlerin başında geliyor. Saat ve tarih ayarlarını güncelleme  ve yeniden başlatma işlemi işe yaramadıysa Whatsapp’ı güncellemeniz sorunu çözebilir. Google PlayStore üzerinden Whatsapp’ın orjinal uygulamasını aratarak güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer yeni çıkmış bir güncelleme veya unutmuş olduğunuz bir güncelleme var ise muhakkak güncelleyiniz.

 

Bu adım da yani Whatsapp güncelleme adımı da işe yaramadıysa son çözüm yöntemimize geçelim. Whatsapp’ı silip baştan yüklemelisiniz. Uygulamaya basılı tutup  çöp kutusuna sürükleyerek kolay bir şekilde uygulamayı kaldırabilirsiniz. Ardından Google PlayStore üzerinden yeniden Whatsapp’ı yükleyebilir, numaranız ile giriş yapabilirsiniz.

 

İlgili Link: Honor 30 Ve 30 Pro Tanıtıldı

 

Bahsi geçen çözümlerden birinin hatanızı gidermesi gerekmektedir. Bahsettiğimiz üzere bu hatalar sıklıkla eski telefonlarda görülmektedir. Belirttiğimiz çözüm yöntemlerini uygulayarak bu hatayı çözebilir, Whatsapp’ı sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Whatsapp telefon tarihi hatası, eski telefonlarda sıklıkla karşılaşılan bir hata çeşididir. Whatsapp’a erişmeye çalışırken telefon tarihinizin yanlış olduğu ile ilgili hata alıyorsanız, önereceğimiz bazı çözüm yolları size yardımcı olabilir. Bu hata ile karşılaşanlar bilir, whatsapp devre dışı kalır ve kullanamazsınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu