EstetikSağlıklı Yaşam

Genç Görünüm İçin Göz Kapağı Estetiği

Yaşlanma ile birlikte cilt yüzeyinde elastikiyet yapının kaybı; göz kapaklarında oluşan torbalanmalar ve sarkmalar meydana gelir. Göz kapağında düşmeye ek olarak yağ dokusu da fıtıklaşmaya başlar. Cilt sarkmaları da görme alanını daraltıp estetik kaygıların oluşumu demektir. Göz çevresindeki bu durumların canlılığını geri kazandırmak adına, tedavi uygulamaları vardır ki; bunların başında Blefaroplasti gelir ki; bu da göz kapağı cerrahisi demektir. Ameliyat öncesinde ayrıntılı bir değerlendirme yapılmalıdır. Özellikle hastada kronik bir rahatsızlık varsa, kullandığı zorunlu ilaçlar varsa sorgulanmalıdır. Ameliyat öncesinde dikkatlice planlamalar önem taşır.

Göz Kapağı Estetiği ile Yorgun Bakışlardan Kurtulma

Göz kapağı estetiğinde amaç; kişinin yorgun bakışlardan ve yaşlı görünmesinden arınmasına dair yapılan düzeltmelerdir. Bu ameliyatlarda göz kapaklarındaki birikmiş cilt dokuları, yağ dokuları, torbalanmalar düzeltilir.

Ameliyat öncesi değerlendirme için çeşitli planlardan göz kapağı bölgesinin fotoğrafları çekilir, kullanılan ilaçlar ve var olan hastalıklar dikkate alınarak adım adım ilerletilir. Daha sonra ayrıntılı muayene yapılır ve göz kapağı estetiği uygulamaları sınırlı uyuşturma ya da genel anestezi altında gerçekleştirilir. Operasyon süresi üst ve alt kapaklar söz konusu ise 2,5 saati bulabilmektedir. Operasyon sonrasında kesi hattına ince bantlar yapıştırılır. İşlem sonrasında göz çevresine buz uygulaması yapılarak morluk ve şişlikler engellenir. Hastadan ağır fiziki hareketlerden uzaklık istenir.

Göz Kapağı Estetiği Neden Önemlidir?

Göz kapağı estetiklerinden önce estetik ameliyatlarında amaçlanan şeyler vardır ki; bunların başında hastanın kendini iyi hissetmesi gelir. Bundan sonrasındaki amaç ise sorunun giderilmesi ve deformasyon durumunun ortadan kalkmasıdır.

Göz kapağı yaşlanma belirtileri; yaşlılığa bağlı göz kapaklarında oluşan durumlardır. Göz kapaklarındaki bu değişimler; kişide yorgun, donuk ve yaşlı görünümlere neden olmaktadır. Bu değişimler hastada göz kapaklarında elastikiyet kaybının bir numaralı halleridir. Göz kapağında meydana gelen sarkmalar tedavi edilmediği takdirde görme fonksiyonlarına zarar verir niteliktedir. Düşük göz kapağı aynı zamanda kadın ya da erkek fark etmeksizin yaşlı bir görüntü sergileme sağlamaktadır. İlgili hasta operasyona hazırlanırken mutlaka alerji, diyabet gibi durumlarının varlığı kontrol edilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu