Sağlıklı YaşamGenel

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma

Lazerle genital bölge beyazlatma işlemi acısız ağrısız ve etkileri çok çabuk görülen bir yöntemdir. İşlem sırasında lazer ışınları genital bölgede renk değişimi ve koyulaşmaya sebep olan melanin pigmenti hücrelerini tahrip eder ve  böylece genital  bölgenin rengi açılarak beyaz bir hale gelir. Ameliyatsız genital bölge estetik ameliyatlar içinde en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan lazer uygulamaları ortalama 20 dakika sürer. İşlem sırasında kullanılan Lokal anestetik kremlerle acı ağrı hissi ortadan kaldırılır. Cilt altına verilen peeling ile melinig pigment üretmekte olan melanin asit hücrelerini tahrip eder. Böylece cilt rengi açılarak eskisinden çok daha canlı bir görünüme sahip olur.

İlgili Link: Çağın Hastalığı Uykusuzluk

En Çok Tercih Edilen Genital Bölge Beyazlatma Yöntemleri

 Fototermal Yöntemi: Fototermal etki ile belli dalga boyunda genital bölgeye atılan şutlarla koyu renkte olan üstteki tabaka soyulması işlemidir. İşlem sırasında lazer ışığı ile cildin üstteki ‘epidermis’ soyularak alttan daha pembemsi ve parlak tabakanın çıkması sağlanır.  Böylece genital bölgede de beyazlatma sağlanabilmektedir. 

Er: YAG Yöntemi: Lazerle genital bölgede renk koyulaşma kararma sorunlarının çözümünde en sık olarak fraksiyonel karbondioksit (CO2) ve fraksiyonel erbium yag (Er: YAG) lazerler kullanılmaktadır.  Son dönemlerde büyük talep gören erbium yag lazer cihazıyla genital bölgede renk açma işlemi yapılmaktadır.

Karbondioksit lazer: Ortalama 20-25 dakika süren bir işlemdir. Karbondioksit lazerler ile yapılan genital bölgede beyazlatma işlemi İşlem öncesi lokal anestezik etkili krem kullanılmaktadır. Tek seans yeterli olur.

İlgili Link: Akut Miyelojenöz Lösemi (AML) Nedir

Doğal Yöntemlerle Genital Bölge Beyazlatma

Genital bölge cerrahi yöntemlerle olabileceği gibi doğal yöntemlerle de beyazlatılabilir. Bu süreçte Pamuklu iç çamaşırı kullanmak tüy alma ve epilasyon yöntemlerinde değişiklik yapmak doğal genital bölge beyazlatma yöntemleri arasındadır. Genital bölgedeki görünüm bozuklukları cinsel hayatı olumsuz yönde etkiler. Kadının kendine olan güvenini azalır ve ilişkiden kaçınır. Genelde tek seans yeterli olmaktadır. Hastalar uygulama sonrasında normal aktivitelerine dönebilir. İlerleyen yaşla beraber  vulva olarak adlandırılan genital bölge koyu bir renge bürünür. Psikolojik yönden kadınların olumsuz etkilenmesine neden olan bu bölgede oluşan renk değişimi ve kararmalar zaman içinde yaşla birlikte, o bölgede renk değişimi ve kararma şikâyetleri ile kendini gösteriri genital estetik problemlerinin giderilme işlemlerine Genital beyazlatma denir.  Kadınlar için gittikçe içinden çıkılmaz bir hal olan genital bölge kararması artık kâbus olmaktan çıkıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu