Uzman YazılarıSağlıklı Yaşam

Fucitec Krem

Etkin madde olarak fusidik asit içeren Fucitec krem bir antibiyotik ilaçtır. Pek çok organizma üstünde oldukça güçlü bir anti bakteriyel etkiye sahiptir. Bir başka deyişle, Bakterilerin tahrip edilmesini sağlayarak onların çoğalmasını engelleyen bir etki barındırır. Duyarlı organizmaların meydana getirmiş olduğu deri hastalıklarının tedavi edilmesi amacıyla kullanılır.

Göz içerisinde irritasyona neden olabileceğinden göz etrafındaki cilt enfeksiyonlarında ve uzun süreli ve oldukça sık uygulama yapılması nedeniyle, temas hassasiyeti ve antibiyotiğe karşı bir direnç oluşması durumunda doktora danışarak Fucitec krem kullanılmalıdır. İçerisinde bulunan yardımcı maddelere karşı deri üzerinde bir reaksiyon gerçekleşebilir.

Fucitec Krem Kullanımı  

Butil hidroksianisol ve setil alkol lokal deri reaksiyonlarına, bir başka deyişle kontakt dermatite, veya göz üzerinde mukoz mambranlarda irritasyona neden olabilir. Fucitec krem için kanıtlanmış bir ilaç etkileşimi bilinmemektedir. Ancak reçeteli ya da reçetesiz herhangi bir ilaç, bitkisel ürün, vitamin ve mineralleri bu süre içerisinde kullanılması ya da son zamanlarda kullanılmış olması halinde doktor ya da eczacı ile görüşüp bu konu hakkında bilgi verilmelidir.

Cilt üzerine günde iki ya da üç defa Fucitec krem doktorun önermiş olduğu biçimde kullanılması gerekir. Uygulama öncesinde ve sonrasında ellerin temiz olması ve sabun ile yıkanması gerekir. Sürülen nokta açık kalabilir. Sürüldükten sonra gazlı bez konularak da kullanılabilir.

Fucitec Krem Yan Etkiler

Fucitec Krem Yan Etkiler

Doz alımı unutulduğu zaman kişinin aklına geldiği zaman uygulanmalıdır. Ancak unutulan dozları düzenlemek için çift doz uygulama yapılması gibi davranışlar uygun değildir. Fucitec krem tedavisi sonlandırıldığında vücutta herhangi bir olumsuz etki görülmez. İçeriğinde bulunan etkin ve yardımcı maddeler, bu maddelere hassasiyeti olan bireylerde yan etkilere neden olabilir. Özellikle ağız ya da boğazın şişmesi durumunda ya da nefes alımını engelleyecek biçimde şişmelermeydana geldiğinde vakit kaybedilmeden doktora gidilmesi gerekir.

Bunun yanında, el, ayak, belik, yüz ve dudaklarda görülen şişmelerde de doktora gözükmek önem taşır. Bu yan etkiler oldukça ciddi semptomlardır ve içerdiği maddelere karşı bir alerji durumu söz konusudur. Son kullanma tarihi geçmiş olan Fucitec krem olan durumlarda uygulama yapılmamalıdır.

Fucitec Krem Kullanırken Yapılması Gerekenler

Ciltte gözlenen döküntü, yanma ve batma hissi, irritasyon, kuruma gibi problemler Fucitec krem kullanırken gerçekleştiğinde doktora başvurulması gerekir. Egzama ürtiker, göz etrafında şişme ve yüzde kızarma gibi yan etkilerin sıklığı bilinmemektedir. Bu durumlar Fucitec kremin hafif şiddette gerçekleşen yan etkileridir. Fucitec kremin açık yaralara uygulanması uygun değildir. Yüz bölgesinde uygulanmasında herhangi bir sorun bulunmaz.

Pişik için kullanılamaz. Doktorun belirtmiş olduğu zaman aralıkları içerisinde kullanılmalıdır. Genellikle yedi gün içerisinde iyileşme gözlenir. On günden daha fazla krem uygulaması yapılmamalıdır. Krem uygulaması yapılmadan önce içerisinde bulunan ilaç prospektüsünün dikkatli bir biçimde okunması gerekir. Böylelikle, kullanılan krem hakkında daha detaylı bilgi alımı gerçekleştirilmiş olur.

Fucitec Krem Kullanılması Gereken Durumlar

Fusidik asit içeren bu krem, stafilokokal bakterinin neden olduğu cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılabilir. Bu tür enfeksiyonlar arasında impetigo, enfekte yaralar ve sıyrıklar ileenfekte dermatit bulunur. Enfeksiyonlara neden olan mikroorganizmaların büyümesini engelleyerek tedavi eder. Fucitec krem içerisinde bulunan sodyum fusidat, aynı şekilde çalışan bir fusidik asit tuzudur.

Bu krem, özellikle enfeksiyon sadece küçük bir kısmı kapsadığında, genellikle cilt enfeksiyonlarını hızla temizleyen bir anti bakteriyel maddedir. Enfeksiyon daha yaygınsa antibiyotik hapları veya sıvı ilaç kullanımı gerekli olabilir. Bu krem ​​fusidik asit içerir ve bir tür antibiyotiktir. Kullanılan Fucitec krem işlev olarakenfeksiyona neden olan bakterilerin öldürülmesini sağlar.

Fucitec Krem Uygulama Şekli

Fucitec Krem, impetigo bir başka deyişle iltihaplı, kabuklu ve şişmiş cilt yaraları, üzerinde etkilidir. Bunun yanında, enfekte dermatit ve lekeler, enfekte yaralar ve sıyrıklar gibi bakteriyel enfeksiyon durumlarını tedavi etmek için kullanılır. Enfekte olan bölgenin üzerine ince bir tabaka şeklinde sürülüp sert bir biçimde olmadan ovalanmalıdır.

Doktorun belirtmiş olduğu kadar kullanılmalıdır. Kremin bol miktarlarda uygulanması deri üzerindeki sorunların daha hızlı iyileşmesine neden olmaz. Bu nedenle herhangi bir yan etki yaşanmaması için Fucitec krem ince bir tabaka şeklinde sürülmelidir. Ellerin kullanım öncesinde ve sonrasında temizliği önem taşır.

Fucitec Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kremin ciltte hasarlı olan bölgeye uygulanmasından sonra geçici bir şekilde yanma, cilt tahrişi, kızarıklık ve kaşıntının gerçekleşmesi normaldir. Genellikle kendi kendine geçer. Herhangi bir iyileşme olmadığı zamanlarda doktora anlatılmalıdır. Fucitec krem, uzun süre ya da bol miktarda kullanıldığı zaman, herhangi bir yan etkinin görülme ihtimali artırabilir. Bunun yanında, kişinin cildi Fucitec krem uygulamasına karşı daha duyarlı hale gelebilir.

Başka kişilerin önermiş olduğu kremlerin kullanılması gibi yanlış davranışlarda bulunulmamalıdır. Cilt oldukça hassas bir yapıya sahiptir ve yanlış ilaç uygulamaları durumun daha da kötüye gitmesine neden olabilir. Bu nedenle Fucitec krem doktor tarafından reçete edilmeden kullanılması zararlı etkiler yaratabilir.

Fucitec Krem Ek Bilgiler

Fucitec krem, cilt ve cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan tıbbi bir üründür. Ürün bakterilerin büyümesini, özellikle ciltte bakterilerin büyümesini yok edebilir veya önleyebilir. Bunun yanında, bakterilerin neden olduğu iltihaplanma ve enfeksiyonu ortadan kaldırır. Fucitec krem ​​ayrıca mantar ve mantarların neden olduğu enfekte yaraları, sivilceleri, siyah nokta, leke yanıklarını ve egzamayı tedavi etmek için kullanılır.

Ayrıca Fucitec krem hidrozadenit, saç köklerinde iltihaplanma, ergenlerde saç kökleri etrafındaki köklerdeki iltihaplanmalarda, apseler, koltuk altı veya uyluklarda kızarıklık veya kahverengi lekeler ile çeşitli bulaşıcı hastalıkların tedavisinde oldukça etkilidir. Kremin içeriğindeki etken maddelere bir alerji durumu yoksa kullanılması herhangi bir soruna neden olmaz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu