Teknoloji

Akılda Kalıcı Domain’in Satışa Etkisi

İnternet sitelerinin ana amaçlarından birisi daha çok kişiye ulaşmaktır. Bu aşamada internet sitelerinin bilinirliği önem taşır. Aynı zamanda bu tür hizmetler için akılda kalıcı alan adlarına ihtiyaç duyulur. Söz konusu yöntemleri kullanarak marka bilinirliğinin sağlanması da mümkün olur. Bu amaçla firmanızı tam olarak ifade eden alan adlarının kullanılması ön plana çıkar. Aynı zamanda alan adınız sunduğunuz hizmetleri de ifade etmelidir.

Son yıllarda ön plana çıkan bu tür alan adı tercihlerinde bazı detaylar yüksek başarı getirir. Örneğin, bazı alan adı uzantıları diğerlerine göre daha güvenilir bulunur. Örneğin .xyz uzantılı bir internet sitesi yerine .com uzantılı bir internet sitesine giriş yapmak daha çok tercih edilir. Bu nedenle de internet sitelerinin satış aşamasında beklentileri karşılaması için müşteriye güven duygusu vermesi önemlidir.

Alan Adını Doğru Bir Şekilde Seçmek

Alan adını doğru bir şekilde belirlediğiniz takdirde internet sitenize gelen ziyaretçi sayısında artış meydana gelir. Bu amaçla seçim yapmak aşamasında internet sitelerinin alan adlarının müşterilerin aramaları ile eşleşmesi gerekir. Bu konuda sizlere hizmet veren Google Trends uygulaması ile en popüler arama kelimelerini bularak bu tür aramalara göre alan adı tercihi yapabilirsiniz.

Son yıllarda bazı internet sitelerinden satın alınabilen alan adlarının alınması aşamasında bu siteler sizlere akıllı öneriler sunarlar. Bu tür önerilere bakarak da karar verebilirsiniz.

Alan Adı Fiyatları

Fiyatlar bu aşamada önemlidir. Genellikle en düşük 1 yıllık kiralama ile satın alınan bu tür hizmetlerde alan adının popülerliğine bağlı olarak fiyatlar değişkenlik gösterir. Alan adı alma işlemlerinizi isimtescil.net üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Link: Domain Değiştirme Nasıl Yapılır?

Sizi ya da markanızı tam olarak anlatan alan adlarının tercih edilmesi ile birlikte insanların sitenizi bilmesi daha kolay olur. Özellikle akılda kalan kelimelerin tercih edilmesi bu aşamada önemlidir. Bazı internet siteleri bu tür nedenlerden dolayı iki ya da üç kelimeden oluşan alan adlarını tercih ederler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu