Cilt Bakımı ve Saç BakımıGenel

Vazelin Faydaları Nelerdir

Yüzyıllardır kullanılmaya devam edilen ve yediden yetmişe herkesin kullandığı vazelin, faydaları saymakla bitmeyen çok özel bir merhemdir. İçerdiği eser miktarda petrol sayesinde en çok tercih edilen losyon ve krem çeşitleri arasında yer alıyor. Kullanımı oldukça kolay olan ve birçok farklı alanda kullanımına yer verilen vazelin faydaları nelerdir adlı soruyla sürekli olarak araştırılan bir kozmetik ürünüdür. Geçtiğimiz yıllardan bu yana kullanımına önemle devam edilen vazelin öncelikle kuru alanları nemlendirmek için tercih ediliyor. Oldukça kuru ve çatlak bölgeleri dahi kısa süre içerisinde nemlendiren ve yumuşamasına olanak sağlayan vazelin, dudaklarda, ellerde, göz çevresinde, yüzde, kollarda, dirseklerde ve dizlerde de kullanılabiliyor.

Vazelin Kaş ve Kirpikleri Besliyor 

Çok daha gür ve dolgun kaşlara, çok daha uzun ve gür kirpiklere sahip olmak istediğinizde vazelin kullanmayı deneyebilirsiniz. Vazelin faydaları nelerdir adlı soruya verilen ilk yanıtlardan birisi elbette kaş ve kirpik serumu olarak kullanılıyor olmasıdır. Vazelinin elinize alıp birkaç kez ısıttıktan sonra kaşlarınıza ve kirpiklerinize fırça yardımıyla uygulayabilirsiniz. Kaşların ve kirpiklerin köküne nüfuz eden vazelin, uzun süreli kullanım sonucunda kaş ve kirpiklerin gürleşmesine, düzgün bir görünüm almasına ve oldukça sağlıklı ve doğal görünmesine yardımcı oluyor. Geceleri yatmadan önce kaşlarınıza ve kirpiklerinize düzenli olarak vazelin uyguladığınız takdirde, kısa bir süre sonra aradaki farkı görmeye başlayabilirsiniz.

Vazelin Topuk Çatlaklarına Son Veriyor  

Vazelin faydaları nelerdir adlı sorusuna verilen en güzel yanıtlardan biri de topuklara bakım yapıyor olmasıdır. Vazelin, çatlak topukların en büyük dostudur. Özellikle de ilerleyen yaşlarda, birçok nemlendirici kullanmanıza rağmen topuklardaki çatlakları yok edemeyebilirsiniz. Burada devreye giren vazelin sayesinde artık hem topuklarda bulunan hem de farklı alanlarda yer alan çatlaklara veda edebilirsiniz. Topuklarınızda yer alan çatlaklardan kurtulmak için önce ılık suyla topuklarınızı yıkamalı, ardından bir ürünle peeling yapmalı ve sonrasında vazelin uygulayarak üzerine çorap giymelisiniz. Henüz bir iki kullanımda dahi bu farkı görecek ve topuklarınızın yumuşacık bir hâl aldığına şahitlik edeceksiniz.

Vazelin Cildi Besler 

Vazelin en güzel ve en yoğun nemlendirici özelliğe sahip olan ürünler içerisinde yer alıyor. Vazelin tüm cildi nemlendirdiği gibi düzenli kullanımda cildi besliyor ve yıpranmış hücrelerin yenilenmesine olanak sağlıyor. Aynı zamanda vazelin, kullanımına devam ettiğiniz sürece ciltte yer alan gözeneklerin sıkılaşmasına, selülit ve benzeri durumlardan kurtulmanıza ve özellikle de kararmış bölgelerde renk açılmasına da olanak sunuyor. Dirseklerde, koltuk altlarında ve dizlerde bulunan kararmaları kısa sürede açarak doğal rengine kavuşmasını sağlıyor. Vücudunuzda yer alan her çatlak ve her kuru bölge için gönül rahatlığıyla vazelin kullanımına yer verebilirsiniz. Göz çevresinde ve dudak çevresinde oluşan çizgileri yok etmek için de vazelin ile düzenli olarak masaj yapabilirsiniz.

Yüzyıllardır kullanılmaya devam edilen ve yediden yetmişe herkesin kullandığı vazelin, faydaları saymakla bitmeyen çok özel bir merhemdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu