GündemUzman Yazıları

Isıcam Yaz Kış Sizi Düşünür Faturaları Düşürür

Binalardaki ısı kayıplarının %30’u pencerelerden kaynaklandığını biliyor muydunuz? Şaşırtıcı ama gerçek. Ne yazık ki; enerji tasarrufu sağlayamayan camlar sebebiyle yaşanan bu enerji kaybının ise ülkemize yıllık maliyeti 5 milyar TL’yi buluyor.  İşte bu nedenle soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak güzel haberlerimiz var size. Enerji kaybını önleyerek ısınma giderlerinde tasarruf sağlanması nedeniyle günümüzde kullanımı artık ihtiyaç haline gelmiştir Normal cam sistemlerine kıyasla enerji tasarrufu sağlayan Isı cam sistemleriyle günlük kış yaz enerji ve yakıt giderlerinden tasarruf sağlar. İleri teknolojilerle üretilen Isıcam sistemleri sağladığı ısı kontrolü sayesinde diğer çiftli camlara kıyasla daha fazla ısının içeride kalmasını sağlar. Enerji ihtiyacına yönelik çözümler üreten ısıcam fiyatları konusunda üreticisine makul fiyat seçenekleri sunuyor. Isıcam sistemleri Isı transferini azaltarak, ideal enerji tasarrufu sağlar.  Bu doğrultuda klima ve doğalgaz tüketimine duyulan gereksinimler azaltarak minimize ediyor.

Isıcamla Isı Kaybı Azalsın Paranız Cep Yakmasın

Isıcam sistemleri istenmeyen sıcaklık akımlarını engelleyerek,  evdeki tüm alanların ideal sıcaklıkta kalmasını sağlar. Ayrıca camlardaki buğulanmayı da azaltarak doğramalarda oluşacak nemi önler. Orta ya da yüksek frekanslı gürültüyü azaltılarak etkili bir ses yalıtımı sağlar. Bu da sizi ekstra bir masraftan kurtarır. Diğer çiftli camlar  %20 – %30 arasında bir enerji ve ısı tasarrufu sağlarken ısıcam sistemleri  ısı kaybını %50 oranda azaltır. Özellikle kışların sert geçtiği bölgelerde yüksek ısı maliyetini önler. Ayrıca ısıcam sistemleri ısı kaybını engelleyen camlardır. Diğer standart çift camlar gibi güneş ışığından gelen sıcaktan etkilenmez ve güneş ışığından maksimum oranda yararlanmasını sağlar.

Fatura Derdine Isıcamla Son Verin

Isıcam sistemleri ile Isınma giderlerin  en düşük seviyeye çekmek mümkün olabilmektedir. Özetle bakıldığında ısı cam oldukça kullanışlı ve avantaj sağlayan cam modellerinden biridir. Isı yalıtım özelliğine sahip temperli cam modelleri sadece kış aylarında değil güneşten gelen ışınları absorbe ederek bulunduğunuz alanı serin tutar. Isıcam fiyatları camın çeşitleri, bu camların yalıtım özelliklerine göre değişir. Isıcam sistemlerinin sağladığı ısı kontrolü sayesinde  yaşadığımız alanlarda faturalarınız için endişelenmenize Isı cam sistemleriyle bütçenize, ekonomiye ve çevrenin korunmasına katkı sağlamanız mümkün. Kışında yine aynı şekilde camların buğulanmasını geciktirir. Herhangi bir kaza halinde yaralanma riskini minimuma indirir. Dışarıdan gelecek darbelere karşı güvenlidir.  Taşlı sopalı bir saldırı anında darbelere karşı dayanıklıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu