Gezi

Avrupa’da Görülmesi Gereken 5 Yer

Gezmeyi seven tatillerini farklı yerleri gezerek geçirmek isteyenler için Avrupa ülkeleri en iyi destinasyonlardır. Avrupa’da bulunan birbirinden güzel şehirler ve minik kasabalar yeni yerler keşfetmeyi sevenler için son derece idealdir. Bu şehirlerin kendine has olan mutfak kültürleri, tarihi mekanları her sene milyonlarca turiste kapılarını aralıyor. Avrupa’ya tatile gitmeyi düşünüyorsanız görmeniz gereken önemli lokasyonlar şunlardır:

 

Porto

Porto

Portekiz’in kuzeyinde yer alan Porto son yıllarda birçok turistin ilgisini çeken yerlerden biridir. Ülkenin en büyük ikinci şehri olan Porto, gerek renkli ve eski binaları, gerekse neşeli insanları ile son derece ünlü bir şehirdir. Burada mutlaka görülmesi gereken yerler arasında ise Porto Katedrali ilk sırada yer alıyor. Liberdade Meydanı, Ponte Dom Luis ve Celigos Kilisesi en çok ziyaret edilen mekanları arasındadır.

 

İlgili Link ; Ayvalık Gezi Rehberi

 

Floransa

Floransa

İtalya’da bulunan Floransa da görülmesi gereken yerler arasındadır. Toskana bölgesine bulunan Floransa, mutfak kültürü ile son derece ünlü bir şehirdir. Burada gezmeniz gereken yerler arasında Vecchio Sarayı ilk sırada geliyor. Bunun yanında büyüleyici mimarisi ile Floransa katedrali de önemli yerler arasındadır. Bu güzel şehri ziyaret edenler için risotto ve lazanya denenmesi gereken tatlar arasındadır.

 

Prag

Prag

Turistlerin çok ilgisini çeken lokasyonlardan bir diğeri de Prag’tır. Burada bulunan mimari yapılar gotik tarzda inşa edilmiştir. Burayı çok ilgi çekici kılan da bu mimari eserlerin yapısıdır. Eski Kent Meydanı Prag’ta en çok görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Aynı zamanda meydanda yer alan yapılar içerisinde Astronomik Saat de görülmesi gereken bir yerdir. Özellikle burayı her saatin başında görmeniz gerekiyor. Çünkü her saat başında bir dakika süre ile çeşitli animasyonlar sergileniyor.

 

Venedik

Venedik

Kanalları ve güzel sesli kayıkçıları ile ünlü olan Venedik de çok güzel yerler arasındadır. Romantik bir balayı tatili ya da arkadaşlarla keyifli bir tatil için Venedik son derece idealdir. Gondol gezintisi neredeyse Venedik ile bütünleşen bir aktivitedir. Bu daracık kanallarda ikindi güneşi altında ufak bir gezinti yapmak Venedik’i yakından görebilmek adına büyük bir önem taşıyor. Bunun yanında Kanallar dışında da görülmesi gereken muazzam yapılar olduğu söylenebilir. San Marco Meydanı, Dükler Sarayı, San Marco Bazilikası, Ca’d’Ora gibi çok ünlü mekanlar mutlaka Venedik gezisi sırasında görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

 

Barcelona

Barcelona

Avrupa’nın en büyük şehirlerinden biri olan Barcelona da çok rağbet gören şehirler arasında bulunuyor. Son derece renkli olan bu şehir insanların içini ısıtacak bir güzelliğe sahiptir. Rengarenk binalar, farklı yapılar ve daha birçok gezilmesi gereken yeri ile Barcelona önemli bir lokasyondur. Buraya geldiğinizde Katalon mimarisi ile yapılan binaları mutlaka görmelisiniz. Avrupa’da görülmesi gereken yerler bunlarla sınırlı değildir. Daha birçok güzel şehir ve bölge olduğu söylenebilir.

 

Gezmeyi seven tatillerini farklı yerleri gezerek geçirmek isteyenler için Avrupa ülkeleri en iyi destinasyonlardır. Avrupa’da bulunan birbirinden güzel şehirler ve minik kasabalar yeni yerler keşfetmeyi sevenler için son derece idealdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu