Teknoloji

Paxful

paxful.dat  adresini kullanarak ulaşabileceğiniz bu site sayesinde bir çok ünlü şirketin hediye kartlarını kullanarak bitcoin alımı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bu sitelerin en göze çarpanları arasında Amazon, PayPal, WesterUnion, Skrill.com, OneVanilla.com, Steam Cüzdan Kodu, Itunes Hediye Kartı gibi Dünyaca ünlü siteler olsa da, daha onlarca yatırım seçenekleri bulunmakta. Üstelik çoğu seçeneği kullanırken her hangi bir kimlik doğrulaması dahi istemiyorlar. Tamamen gizli kalacak şekilde bitcoin alımı gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunlara ek olarak banka kartınızı veya kredi kartınızı kullanarak da bitcoin alımı yapılabiliyor ancak bu seçenek için kimlik doğrulanması isteniyor.

 

Hangi seçeneği kullanmak isterseniz isteyin öncelikle ekranın sağ üst köşesine yerleştirilmiş olan ve hesap yarat anlamına gelen “create an account” linkini kullanarak hesap açmanız gerekiyor. İstediği bilgiler sadece kullanıcı adı, email adresi ve şifre olmak ile beraber hesabınızı kısa bir sürede açabiliyorsunuz. Ayrıca hesap açtığınızda ücretsiz bitcoin cüzdanı sahibi de olmuş oluyorsunuz.

 

Site içerisinde alım yapmak istediğiniz yönteme tıkladığınızda karşınıza bir çok teklif geliyor. Bunun sebebi satışı esas yapanların sizin gibi normal kullanıcılar olması. Dolayısıyla farklı fiyatlar arasından seçim yapabiliyorsunuz. Doğal olarak sizde sahip olduğunuz bitcoinleri dilediğiniz yöntem ile ve istediğiniz fiyat ile ilana koyarak satma şansına sahipsiniz. Ayrıca site içerisinde alım yapmaya kalkmadan önce satıcının çevrimiçi olup olmadığını veya en son ne zaman siteye giriş yaptığını görme şansınız da var. Ancak bir çok yöntemi incelediğinizde siz de göreceksiniz ki fiyatlar gerçek bitcoin fiyatlarına göre biraz yüksek kalmakta. Yine de aralarından en iyi teklifi yakalama şansınız bulunmakta.

 

İlgili Link : Erp Sistemi Nedir

 

Beğendiğiniz bir teklif gördüğünüz de satıcı ilanının hemen sağ tarafında yer alan ve satın al anlamına gelen “buy” butonuna tıkladığınızda alışveriş sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Burada satıcı ile doğrudan canlı sohbet yapabilir ve kısa bir süre içerisinde bitcoin alımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Fazlası ile aktif kullanıcısı bulunan ve bir çok satım ve alım seçeneği barındıran Paxful’u dolandırıcılara karşı biraz dikkatli olmak koşulu ile kullanabilirsiniz. Site tasarımı ve kullanılabilirliği bir hayli yüksek olan Paxful, gerçekten denemeye değer.

 

Bu sitelerin en göze çarpanları arasında Amazon, PayPal, WesterUnion, Skrill.com, OneVanilla.com, Steam Cüzdan Kodu, Itunes Hediye Kartı gibi Dünyaca ünlü siteler olsa da, daha onlarca yatırım seçenekleri bulunmakta.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu