Buradasınız
Anasayfa > Moda > Kilolular İçin Mayo Seçiminin İncelikleri

Kilolular İçin Mayo Seçiminin İncelikleri

Kilolular İçin Mayo Seçiminin İncelikleri Nelerdir

Yaz mevsiminin gelmesi ile bayanların en sık araştırdıkları konu vücuda uygun mayo ve bikini seçiminin nasıl olması gerektiğidir. Vücutlarını iyi tanıyan bayanlar bu konuda kararlarını son derece hızlı bir şekilde verir. Zayıf bir vücuda sahip olan bayanların da mayo ve bikini seçimi son derece kolay olur. Ancak kilolu olan bayanlar için mayo seçmek oldukça zordur. Vücudun farklı bölümlerinde bulunan kiloları gizlemek ve fit bir görünüm yaratmak için doğru mayo modelini tercih etmek önemlidir. Kiloları gizleyen mayo modelleri ile daha fazla öz güven kazanmak ve tatili daha rahat geçirmek de mümkün olur. Kilolular için mayo seçiminin incelikleri arasında birçok kriter bulunur.

 

 

Büyük Göğüsler İçin Mayo Tercihi 

 

Kilolular için mayo seçiminin incelikleri hakkında bilgi sahibi olarak doğru mayo modelini bulmak da mümkün olur. Büyük göğüslü bayanlar için en ideal tercih göğüs bölgesini komple kapatan mayo modelleridir. Böylece göğüsler ortada olmaz ve koyu renk tercihleri ile olduğundan daha küçük görünür. Aşırı dekolte tercihleri son derece yanlış olur. Klasik mayo tercih edilirse bu durumda sportif bir görünüm de elde edilir.  Astarlı ve balenli üst kısım mayolar ile istenilen rahat ve ince görünümün sağlanması mümkün olur. Yine tercihe göre üstü ve alt parçayı ayrı ayrı almak da bir alternatif olabilir.

 

İnce Belli Bayanların Mayo Tercihi 

 

Beli çok ince olan ve kilosu diğer bölgelerde toplanan bayanlar dikkati bellerine çekmek için beli açık mayoları tercih edebilir. Bu durumda kilo fazlası olan bölgeler göze çarpmaz ve incel bel dikkat çeker. Geometrik çizimli bel kısmı açıkta bırakan göğüz ve kalça kısmını kapatan mayo modelleri ideal tercihler olabilir.

 

Kalın Belli Bayanların Mayo Tercihi

 

Kalın belli bayanlar için yapılabilecek tek tercih klasik mayo modelleri ve boyundan bağlı modellerdir. Canlı renkler yerine koyu renklerin tercih edilmesi gerekir. Eğer göğüs ve bacaklar güzel ise tercihe göre dikkatler bu bölgelere çekilebilir.

 

Geniş Omuz Mayo Tercihleri 

 

Omzu geniş olan bayanların vücutlarında orantılı bir görünüm sağlamaları gerekir. Bu aşamada renkli ve taşlı üst parça tercihleri ile omuzlar dikkat çekici olabilir. Tercihe göre tek askılı üst parçalar ile tek omuzu açıkta bırakmak da iyi bir tercih olabilir. Boyundan bağlı modeller de geniş omuzlu bayanlar için iyi bir tercih olur.

 

 Geniş Kalça Mayo Tercihleri 

 

Kilolular için mayo seçiminin incelikleri konusunda bilinmesi gereken en önemli konulardan birisi de geniş bölgelerin komple gizlenmesi gerektiğidir. Şayet geniş kalçalı bayanların kalçalarını komple gizleyecek mayo modellerini tercih etmeleri gerekir. Mümkün olduğunca yüksek bel mayo tercih etmeleri önerilir. Yine açık ton yerine koyu ton mayo alt parçalarının da tercih edilmesi önemlidir.

 

Karın Bölgesindeki Yağları Gizleyen Mayo Tercihleri 

 

Karın bölgesi yağlı olan bayanlar tankini modellerini tercih etmelidir. Karın bölgesini saran mayolar ile bu bölgenin gizlenmesi mümkün olur. Eğer karın bölgesi aşırı kilolu ise bu durumda en doğru tercih tek parça koyu renk kapalı mayo modelleridir.

 

Yaz mevsiminin gelmesi ile bayanların en sık araştırdıkları konu vücuda uygun mayo ve bikini seçiminin nasıl olması gerektiğidir. Vücutlarını iyi tanıyan bayanlar bu konuda kararlarını son derece hızlı bir şekilde verir.

Bir cevap yazın

Top