GenelSağlıklı Yaşam

Verrutol

Verrutol siğil deri hastalığı için üretilen ilaç çeşitlerinden biridir.  Günümüzde deri hastalıkları yaşanabiliyor. Vücudumuzun herhangi bir yerinde enfeksiyonlar oluşmaktadır. Genellikle bu enfeksiyonlara siğil adı verilmektedir. Deri hastalıklarında çok sık karşılaşılan bir durumdur. Siğil deri hastalığına uzman doktor kontrolünde verrutol ile tedavi edilmektedir. Verrutol siğil deri hastalığı için üretilen ilaç çeşitlerinden biridir. Siğiller genellikle ellerin içerisinde veya parmakların üzerinde görülmektedir. Enfeksiyon olarak biriken virüs dışa vurulmuştur. Dışa vurulduktan sonra da kabuk bağlayarak siğil haline gelmiştir.

Tıbbi İçerik Olarak Verrutol

İlaçlar tıbbi içeriklerden oluşmaktadır. Verrutol ilaç türünün içerisinde ki etkin maddeler vardır. Bunlar 100 mg salisilik, 1 g çözelti ve 5 mg 5 florourasil etkin maddeleridir. Verrutol da farklı yardımcı maddeleri de bulunmaktadır. Verrutol ilacını tıbbi bileşenlerinde oranlar önemlidir. Siğil deri hastalığı için üretilen verrutol ilacını siğil olan derinin üzerine uygulanarak kullanılmaktadır.

İlgili Link: Amiloidoz Nedir

Siğil Tedavisinde Verrutol

Özellikle siğil tedavisi için üretilen verrutol ilacı deri üzerine uygulanarak tedavi sağlamaktadır. Günlük olarak düzenli aralıklar ile kullanılmaktadır. Genellikle verrutol kullanımları doktor tavsiyeleri ile uygulanmaktadır. İçeriğinde ki tıbbi bileşenlerden dolayı alerjik durumlar için önlemler alınması gerekmektedir.

Siğil deri hastalığının neden oluştuğu tam olarak bilinmemektedir. Farklı sebeplerden dolayı siğil deri hastalıkları oluşmaktadır. Siğil deri hastalığında ilk önce hastanın genel sağlık durumu kontrol edilir. Ardından hastanın alerjik durumu yok ise verrutol kullanımı önerilir. Doktor tavsiyelerinin dışında verrutol uygulanması uygun değildir.

Siğil deri hastalığıdır. Siğil hastalığı ile karşı karşıya kalanlar cildiye doktorundan randevu almaları gerekmektedir. Cildiye doktorunun önerileri ile siğil tedavisine başlanılıyor. Genellikle siğil bölgesine iki ay düzenli ilaç kullanımı sağlanır. Böylelikle siğil deri hastalığının tedavi süresi iki ay sürmektedir.

İlgili Link: Kadınlarda Mantar Neden Olur Tedavisi Nedir

Verrutol Kullanımı  

Verrutol Kullanımı

Siğil hastalıkları için verrutol kullanımları bir yaş üstü hastalar için günde 2 ya da 3 kez kullanılır. Bazı özel durumlarda doktorlar daha fazla kullanım sayısını artırabilir. Yaklaşık olarak beş ya da altı hafta uygulanması gerekir. Doktor kontrolünden sonra doktorunuz bir müddet daha kullanılmasını önerebilir. 

Verrutolu ilacını deri hastalıklarından sadece siğil için kullanılmaktadır. Bu yüzden verrutol siğil bölgesinde uygulanmalıdır. Sağlıklı deri kısmına uygulanılmamalıdır. Siğil hastalığı için çok büyük bölgeler için verrutol’un uygulanmaması gerekiyor.

Verrutol’un kapaklarında fırça bulunmaktadır. Kapağında ki fırça ile siğil bölgesine uygulanmaktadır. Eğer ki uygulama sırasında fazla verutol maddesi geldi ise sıyırma işlemi ile fırçadan fazlalık kısmı çıkartabilirsiniz.  Tırnak bölgesinde siğil hastalığınız varsa verrutol uygulaması sırasında tırnak dipleriniz için dikkat edilmesi gerekir.

Bazı hastalıklarda verrutol kullanılmaması gerekiyor. Mesela; böbrek yetmezliği hastalığı olan hastaların verrutol kullanılması uygun değildir. Yaşı ilerlemiş insanlarda ise doktor tavsiyesi ile kullanılması gerekmektedir. Günde iki ya da üç kez uygulandığı için siğil bölgesi her uygulama sırasında temizlenmesi gerekiyor. Peş peşe uygulanma biçimi uygun değildir. Verrutol uygulaması sonrasında yan etki görülmesi takdirde yine doktora başvurulması gerekiyor. 

İlgili Link: Anksiyete (Kaygı Bozukluğu) Nedir?

Verrutol Kullanımlarında Yan Etki

Birçok ilacın içerisinde tıbbi bileşenler olduğu için yan etkiler bulunmaktadır. Bu durum verrutol ilacı içinde geçerlidir. Özellikle alerjik durumlar için verrutol içerisindeki bileşenlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Verrutol uygulamaları doktor önerisi ile gerçekleşmesi gerekmektedir.

Verrutol kullanımlarında genellikle görülen yan etkiler bulunmaktadır. Uygulanan deri de tahriş oluşabilir. Uygulama yapılan bölge de yanma hissi oluşabilir. Siğil bölgesi ve çevresinde kızarıklar ya da kaşıntılar oluşabilir. Verrutol uygulamasında bazen iltihap oluşumları da görülebilir. Bazen uygulama yapılan deride ağrılar olabiliyor. 

Verrutol uygulamalarında nadir olarak görülen yan etkiler de bulunmaktadır. Uygulama bölgesi olan deride pullanmalar olabilir. Ya da verrutol kullanımı sonrasında hasta da baş ağrıları nadir de olsa görülebiliyor. Bazen ise verrutol uygulamaları sonrasında gözlerde kuruluk ya da kaşıntılar olabiliyor. Verrutol kullanımı sonrasında görülebilecek her türlü yan etkiler direk doktora başvurması gerekiyor. Doktor önerileri ile verrutol yan etkisi ile oluşan rahatsızlıklar için tedaviler oluşturuluyor.

Verrutol Kullanımı İçin Önemli Hususlar

Verrutol uygulama işlemi öncelikle bir yaş öncesi bebekler için uygulanması uygun değildir. Belirli bir yaş öncesi çocuklar için de yetişkin kontrolü dahilinde uygulanması gerekiyor. Özellikle yetişkinlerin verrutol ilacını çocuklardan uzak tutması gerekiyor.

Siğil hastalığı olan kişilerin verrutol içerisinde bulunan tıbbi bileşenlerine alerjisi var ise verrutol uygulanmaması gerekiyor. Hamilelik durumlarında verrutol uygulanılmaması gereklidir. Bir yaş altı bebeklerde siğil tedavisinde verrutol uygulanmaması gerekmektedir. Böbrek ile ilgili rahatsızlığı olan kişilerde verrutol ilacı doktorlardan tarafından tavsiye edilmemektedir. Enzime dayalı bir eksikliğini olan insanların da uygulanmaması gerekir.

Şeker hastalığı olan hastalarda verrutol uygulanmalarda doktor tavsiyesinde olmaması gerekmektedir. Sara hastalığı bulananlar için yine aynı şekilde doktor kontrolü dahilinde kullanılması önerilmektedir. Yakın zaman da su çiçeği gibi hastalığı tedavisi için ilaç kullananlar verrutol ilacı uygulanmaması gerekir. Verrutol uygulamasında göz ve çevresi için uygulanmaması gerekiyor.

Verrutol uygulamaları deri üzerine olduğu için deriyi tahriş edebiliyor. O sebepten dolayı verrutol uygulaması sonrasında uygulan bölgeye daha özen gösterilmesi gerekmektedir. Verrutol ilacı geçmişte de günümüzde de sürekli olarak kullanılmaktadır. İlacın uygulama işlemi çok kolaydır. Bu yüzden belirli bir yaş üzerinde ki herkes çok rahat bir şekilde kullanmaktadır. Çocukların ulaşılamayacağı bir yerde saklanılması daha iyi olur. Çünkü çocuklar farkında olmadan içerek; mide zehirlenmesi geçirebilirler.

Özellikle siğil tedavilerinde siğil ve çevresinin daha hijyen tutulması gerekmektedir. Ellerinizde ya da parmaklarınızda oluşan enfeksiyonlardan bir an önce kurtulmak istersiniz. Çünkü günlük hayatınızda ki hareketlerinizi engelleyebiliyor. Ya da görsel açıdan görüntüsü hoşunuza gitmeye bilir. 

Verrutol ilacını önceden almış iseniz son kullanma tarihine bakarak kullanım sağlayınız. Uygulama sırasında başka sıvı madde kullanılmaması önerilmektedir. Verrutol ilacını sadece siğil oluşumlarında kullanılması gereklidir. Eğer elinizde ki ya da parmağınızda ki oluşan enfeksiyonun siğil olduğundan emin değilseniz. Cildiye doktoruna başvurmanız gereklidir.

Web sitemizde yayınlanan merhem, krem, sabun, jel ürünlerini kullanırken alerjik reaksiyon göstermemek için doktorunuzun yönlendirmesini dikkate alın. Unutmayın ki ilaç kullanımı ancak doktor reçetesi ile yapılmalıdır. Sitemizde bu alanda gördüğünüz tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Bu tarz ürünleri kullanmak sizin kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım sonucunda oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda kadincizgisi.com sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu