Güzellik

Seyrek Kaş Nasıl Kalınlaştırılır

Kaşlar yüzdeki güzelliği ortaya çıkaran, yüzün en önemli parçasıdır denilebilir. Kaşlar dikkat çeken asıl noktalardır. Dikkat çeken kaşların inceliği yerine kalınlığı daha cazip. Bildiğiniz gibi son zamanlarda kalın kaş moda. İnce kaş modasına uyum sağlamak kolayken, kalın kaş modasına uyum sağlamak öyle kolay değildir. Çünkü kaşı kalın olan ince olan her bayan kaşını alarak inceltebilir. Ancak kaşı seyrek olan bir bayanın kalın kaş modasına uyması hayli zordur. Seyrek kaş kolaylıkla çoğaltılmaz, kalınlaştırılamaz. Seyrek kaşlı bayanlar kaşlarına şekil vermek için bir de kaşlarını aldıklarında 70’lerde moda olan incecik bir kaş ortaya çıkıyor. Günümüze ise bu kaşlar hiç uyum sağlamıyor. Bunun için, kaşlarınızı doğal yöntemlerle kalınlaştırmaya çalışın.

 

Yöntem 1 Vazelin: Birçok şeye faydası olan, birçok derde derman olan vazelin bu kez de ince kaşlara derman. Vazelin ile kaşlarınızı kalınlaştırmanız mümkün. Bitmiş maskaranızın fırçasını kullanarak vazelini kaşınıza uygulayabilirsiniz. 1 hafta sonra gözle görülür derecede sonuçlar alacaksınız. Vazelin hem en etkili, hem en temiz, hem de en kolay yöntemlerden biridir.

 

Yöntem 2 Sarımsak: Sarımsak tüy kökü sağlamlaştırmakta ve tüy artırmakta en etkili yollardandır. Kaşlarınıza da sarımsak sürerek (dövülmüş bir diş sarımsak olabilir) hem tüy kökünüzü sağlamlaştırarak, kaşlarınızın dökülmesini önleyebilirsiniz. Hem de tüylerin artışını sağlayabilirsiniz.

 

Yöntem 3 Hint Yağı: Hint yağı kullanarak da kaşlarınız için olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Hint yağından olumlu sonuçlar almanız için günde bir defa kaşlarınıza uygulamanız yeterli olacaktır.

 

Yöntem 4 Argan Yağı: Saç bakımında çok sık kullanılan argan yağı aslında kaş bakımı için de iyi bir maddedir. Saçların gürleşmesini ve sağlamlaşmasını sağlayan argan yağı, kaşların da çoğalmasını ve tüy köklerinin sağlamlaşmasında yardımcı olur.

 

Yöntem 5 Aleo Vera: Tıpkı argan yağı gibi Aleo Vera da kişisel bakımda bilinen bir maddedir. Güneş yanıklara, lekelere iyi gelen aleo vera; kaş sağlığınız içinde birebir. Kaşlarınızı sağlamlaştırırken artıracaktır.

 

Yöntem 6 Soğan: Soğanı da sarımsak gibi ya döverek ya da kesip kaşımıza sürerek kullanabilirsiniz. Günde bir defa bu işlemi gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Soğan sizi hayalini kurduğunuz kalın kaşlara kavuşturacaktır.

 

Kaşlar yüzdeki güzelliği ortaya çıkaran, yüzün en önemli parçasıdır denilebilir. Kaşlar dikkat çeken asıl noktalardır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu