Dekorasyon

PVC Panjur Sistemlerinin Özellikleri

Tuz ve petrolden oluşan PVC artık yaşam alanlarımız için vazgeçilmez bir üründür. Genelde kapı ve pencere profillerinde kullanılmaktadır. Isı ve ses yalıtımı sunmaktadır. Aynı zamanda PVC ormanların korunmasını sağlayarak ağaç kesimini azaltır. Evimizin bir parçası olan pencere ve kapılarımızda da kullanılan panjurlar artık tüm mekânlara kolayca uygulanabilmektedir. Bu sistem ister evinize isterse iş yerinize olsun farklı bir hava katacaktır.

Mimari açıdan da göz zevkine hitap eden bu sistemler dekorasyon anlamında da değişik görünümler sunmaktadır. PVC sistemi kullanıldığı ilk yıllarında dışarıdan bakıldığında kötü bir görünüme sahip olsa da gelişen teknoloji ile bu sona ermiştir. Geçmişte daha fazla kirlenen ve görüntü kirliliğine yol açan bu sistemler şık ve güvenli yapısıyla müşteriler tarafından oldukça rağbet görmektedir. Isı yalıtımı PVC panjur sistemlerinde ilk göze çarpan özelliktir.

İyi bir ısı yalıtımına sahip olduğu için de kullanılan yakıttan tasarruf sağlayacaktır. Bütçe dostudur. Manuel olduğu gibi, elektrikli ve kumandalı da isteğe bağlı olarak üretilmektedir. Sektörde bu hizmeti müşteri memnuniyeti doğrultusunda yıllardır tecrübesi ve kalitesi ile yapan Egepen Firmasında birçok farklı model ve renk seçenekleri mevcuttur.

İlgili Link: En İyi Pencere Modelleri

PVC Panjur Sistemleri Kurulumu

Kurulumun uzman ve tecrübeli kişiler tarafından doğru olarak montajının yapılması gerekir. Doğru montaj ısı ve ses yalıtımından üstün performans almanıza olanak tanır. Bu sitemlerde, güneş ışığına, suya ve soğuğa dayanıklı olması için alüminyum çıta kullanılmalıdır. İsteğe bağlı olarak sineklik de takılabilir.

PVC Panjurların evinizde veya işyerinizde hali hazırda kullanılan pencerelerin üstüne uygulanması mümkün olmamaktadır. Bu sistemler yani panjur pencere ile birlikte monte edilmektedir. Aynı zamanda doğru montaj ile güvenlik sunmaktadır. Pencerelerin güvenlik tedbirleri bu panjur sistemi sayesinde alınmış olur. Bu sistemler ile bina dış cephe bütünlüğü bozulmaz ve dış yüzeye taşma olmamaktadır. Mimari ve dekoratif olarak piyasada birçok model ve renk seçeneği mevcuttur. Yalıtımı artırmak için panjur sistemindeki kutunun içine strafor da konulmaktadır.

İlgili Link: Transparan Cephe Sistemleri

PVC Panjur Sistemlerinin Avantajları

Yaz mevsiminde sıcaklık ve güneş ışınları, kış ve bahar mevsimlerinde ise yağışlar ve soğuk pencerelerimizi yıpratmaktadır. İklim şartlarından dolayı bu sistemler pencereleri koruyarak uzun ömürlü olmalarını sağlamaktadır. Dolayısıyla üstün performanslı mükemmel bir ısı yalıtımı ve ses yalıtımı sunmaktadırlar. Söz konusu ısı yalıtımı sayesinde yakıt tasarrufuna olanak sağlar, bütçemizi rahatlatır.

Farklı model ve renkleri mevcut olup, manuel, motorlu ve uzaktan kumandalı olarak uygulanabilmektedir. Seçilen modele ve tasarıma göre geniş bir bakış açısı verir. Güvenlik daima ön plandadır. Bu yapısı ile evimizin içini dış etkilerin zararlarından korur. Geniş görünümlü modelleri ile de güneş ışığının içeriye fazla girmesini sağlayarak enerji tasarrufu yapılmaktadır. PVC panjur sistemleri aynı zamanda hırsızlık için caydırıcı olmakta, mahremiyet için etkili olmaktadır. PVC panjur sistemleri diğer malzemelerden ürünlere göre daha hesaplıdır.

Temizliği ve bakımı oldukça kolaydır. Uzun ömürlüdür. Sağlık olarak standartlara uygun olup, alevlenmesi kolay değildir, yangın durumlarında kendiliğinden sönmektedir. Geri dönüşüme sahip malzemelerden üretilmişlerdir. Egepen sektörde yaşanan gelişmeleri ve teknolojileri yakından takip ederek bu sistemlerde yeni ürünler hizmete sunmaktadır. İmalat, montaj ve bakımı oldukça kolay olup daima yüksek performans sunar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu