DekorasyonGenel

Cam Balkon Çeşitleri

Açık havada, yazın gündüz güneşinde, akşam yaz serinliğinde balkonlarında oturmayı seven insanlar, kış geldiğinde aylarca balkonlarını kullanamaz hale geliyorlar. Isınma konusunda da balkonların açık olması, evlerin ısınmasını geciktiriyor ve yakıt masraflarını arttırıyor.

Aynı şekilde yağışlar sebebiyle balkonlara su ve kar sızması, uzun süre kullanım dışı kalması sebebiyle oluşan kir ve toz, balkonda kalan eşyaların ıslaklık ve nem sebebiyle çürümesi ve kokması gibi pek çok sebepten dolayı balkon kapama hizmetleri devreye giriyor. PVC ya da başka bir malzeme ile kapatılan balkonlar ise ölü alan yaratarak görüntüde kısıtlamalara sebep oluyordu. Firmalar bu gibi durumları analiz ederek cam balkon çeşitleri ile müşterilere yeni bir seçenek sunuyor.

İlgili Link: Sizin Hala Kış Bahçeniz Yok Mu

Cam Balkon Çeşitleri Nelerdir? 

Son zamanlarda sık görülen cam balkon kapama sistemleri içinde katlanır özellikli cam balkonlar en çok tercih edilen balkon kapama yöntemlerinden biridir. Cam balkon çeşitleri içinde sık görülen bu balkon kapama yöntemi, açılır ve kapanır oluşu sayesinde istediğiniz gibi bir kullanım sağlar. Katlanır camların yüzeylerinde herhangi bir yükselti olmayışı, daha işlevsel kullanımı ile iş yerleri ve evlerde çok tercih edilir.

Teras sürme cam balkon dizaynı, her türlü güvenlik tedbirleri düşünülerek üretilmiş balkon kapama sistemlerinden biridir.  Farklı tercihler ve zevklere göre sürme cam balkonlar 8 renk seçeneği ile üretilmişlerdir. Sağa ve sola kolaylıkla açılıp kapanabilen bu sistemin içeriğinde, özel bir kilit mekanizması bulunması sebebi ile içerden ve dışardan kolaylıkla kilitlenebilir. Sürme cam balkon dizaynının diğerlerinden en farklı yanı eşikli ve eşiksiz üretimlerinin aynı şekilde olmasıdır. Eşikli ve eşiksiz sistem arasında yalnızca 6,5 milimetre bir yükseklik farkı vardır. Temizliği ise hem içerden hem de dışardan kolay ve rahattır.

Hareketli küpeşte, cam balkon kapama sistemleri içinde son teknoloji ile buluşan ve gün geçtikçe en çok tercih edilen kapama yöntemlerinden biridir. Üstün teknolojisi ve işlevselliği ile ön plana çıkan hareketli küpeşte sistemi, kullanım alanını arttırarak daha geniş bir alan ve dış mekanlar için daha fazla yaşanabilir alan yaratır. Bu durum sayesinde şıklığı ve konforu bir arada sunan bir sistemdir. Cam balkon çeşitleri içinde son zamanlarda en merak edilenlerden biridir.

İlgili Link: Salon Dekorasyonuna Uygun Renkler

Cam Balkon Neden Gereklidir ?

Yıllardır PVC ve alüminyum malzemelerle kapatılan balkonlar, artık yeni nesil balkon kapama yöntemleriyle yer değiştirmiştir. Cam balkon kapaması sayesinde balkonlar fonksiyonunu dönemsel olarak kaybetmeden, istediğiniz zaman açılır ve kapanır olarak dizayn edilir. Cam ve saydam yapısı sayesinde binaların dış görünümlerinde herhangi bir mimari görüntü bozukluğu yaratmaz, aksine daha modern ve şık bir görünüm sağlayarak mimari yapıya uyum sağlar.

Cam balkonların üretiminde kullanılan camlar temperli cam olarak bilinir ve bu temperli camların neredeyse çizilmesi ya da kırılması imkânsız hale gelmiştir.  İstediğiniz anda açılır ve kapanır olması sayesinde daha konforlu bir alan yaratır. Sıcak ve soğuk için etkili olan bu camlar, aynı şekilde gürültü konusunda da bir izolasyon sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu