Uzman Yazıları

Bengay Krem Nedir, Nasıl Kullanılır? Reçetesiz Satılır Mı

Cilt yüzeyine pratik bir şekilde uygulanan kremler arasında yer alan Bengay krem nedir? Ağrıların giderilmesinde başarılı sonuçlar ortaya koyan Bengay krem nasıl kullanılır? Pratik bir kullanım özelliğine sahip olan Bengay krem reçetesiz satılır mı? İşte yanıtını merak ettiğiniz daha pek çok sorunun ayrıntılı yanıtları!

Günün temposunda fark etmeden birden fazla kasımızı kullanıyoruz. Zaman zaman ters hareketler bu kasların kasılmasına ve incinmesine yol açabiliyor. Özellikle sporla uğraşan gün içerisinde bedensel çalışan insanlar için bu ağrılar dayanılmaz hale gelebiliyor. Bengay krem tam da bu ağrılar için üretilmiş yan etkisi az olan bir kremdir. Kasların rahatsız olan kısımlarına cildin üzerinden uygulanır.

Anında verdiği serinlik ve emilim sonrasında kaslarınızın gevşediğini ve ağrılarınızın dindiğini hissedeceksiniz. Birçok vatandaş bu kremi yakından tanımaktadır. Bedensel olarak çalışan kişiler gün içerisinde rahatlıkla kullanıp normal hayatlarına devam edebilirler. Birçok kullanıcı tarafından memnuniyetle uzun süreler kullanılmaktadır.

Gün içerisinde 2-3 kez rahatlıkla uygulanabilir. Ağrı yapan bölgeye nazikçe yedirerek uygulayabilirsiniz. Birçok insan sıcak su torbası ile bandajlar ile daha çok etkili olabileceğine inanıyor. Ancak bu uygulama kesinlikle yanlıştır sadece Bengay kreminin ağrıyan bölgeye sürmek yeterli olacaktır.

Cildiniz kremi emene kadar nazikçe yedirmeniz yeterlidir. Kremi uygulamadan önce bölgeyi kirlerden ve mikroplardan arındırmak önemlidir. Bu nedenle ılık su ile uygulanacak bölge yıkanmalı ya da ıslak bir bez ile temizlenmelidir. İlaçlara nazaran kısa süre içerisinde etkisini hissedebileceksiniz. Emildikten sonra ağrınızın neredeyse geçtiğini hissedebilirsiniz.

İlgili Link: İmex Krem

Bengay Krem Ne İçin Kullanılır?

Günlük kas ağrılarının dışında doktor reçetesinde dahi Bengay krem ile karşılaşabilirsiniz. Krem eklemlere yakın kısımlarda oluşan iltihaplanma ve kireçlenme gibi sorunlarda da etkilidir. Serinliği sayesinde ağrıyı keserken emildiğinde iltihap giderici özelliğe sahiptir. Ayrıca romatizma, fiziksel darbeye bağlı yaralanma, omuz ve boyun tutulması gibi hastalıklarda da kullanılır. Son zamanlarda özellikle sporcular tarafından sıklıkla kullanılan Bengay krem, etkili sonuçlar ortaya koyabilen bir kremdir.

Uzun sporlar ve kas çekmeleri sonrasında kas gerginliği, kas ağrısı ve iltihabı gibi hastalıklarda da güzel başarı sergilemektedir. Hareket sırasında burkulma ve ezilme gibi küçük sorunlara da çözümdür. Çok sık rastlanmasa da Tendon iltihabını da temizler. Kaslarda oluşan şişliklerin giderilmesinde, bel fıtığının sebep olduğu ağrılarda ağrı şiddetini hafifletir. Kaslarınızda ya da eklemlerinizde oluşan şişlik, iltihap ya da ağrılarda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

İlgili Link: Fucitec Krem

Bengay Krem Reçetesiz Satılır Mı?

Günümüzde birçok ilaç artık reçetesiz satılmıyor. İlaçların kulaktan kulağa aktarılması, bilinmeyen hastalıkların bezer belirtilerine aynı ilaçların kullanılması halk sağlığını tehdit ediyor. Bu nedenle birçok ilaç satımı reçetesiz satılmıyor. Ancak Bengay krem fazla yan etki içermediğinden gün içerisinde rahatlıkla 2-3 kere kullanabildiğinden herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Ayrıca ağız yoluyla alınan bir ilaç olmadığından hayati bir tehlikesi de bulunmuyor. Ancak fazla kullanımda cildinizi tahriş edebilir, istenmeyen renklenmelere sebep olabilirsiniz.

Eğer uzun süre boyunca vücudunuzun herhangi biri yerde ağrı hissediyorsanız sürekli öneri ilaçları değil doktorunuzun yazdığı ilaçları kullanmalısınız. Sizlere verilen reçeteler ile başka hastalara verilen reçeteler hiçbir zaman aynı olmaz. Öncelikle doktorların belirli kan değerlerine bakması gerekmektedir. Ancak Bengay krem çok fazla tehlike teşkil etmeyen ir ilaç olduğundan gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Bu nedenle reçetesiz bir şekilde satışı mümkündür. Dilediğiniz eczaneden gidip alabilir, ağrı yapan kaslarınıza uygulayabilirsiniz.

Bengay Krem Nasıl Kullanılır?

Ağrılara ve kas gevşeticilere dair birden fazla ilaç markası haplar üretmiştir. Bu hapların yanı sıra kremler ve roll-on kas gevşeticilerde eklenmiştir. Birden fazla ilaç olması ve bu ilaçların nasıl kullanılacağı birçok insanın kafasını karıştırmaktadır. Roll-on kas gevşeticiler ağrı olan bölgeye top şeklinde ki uçlar sayesinde oldukça rahat sürülmektedir. Bu sürme kolaylığından sonra ellerinizi ilaca sürmeniz gerekmektedir.

Bengay krem ise kas ağrısı ile eklem ağrısı ya da fıtık ağrısının vurduğu bölgeye nazikçe masaj yaparak uygulanmalıdır. Kremi uyguladığınız bölgeye yavaş yavaş masaj yaparak yedirmelisiniz.  Kremi emen cilde hemen iltihaplara etki etmektedir. Sürdüğünüz andan itibaren cildinizin üzerinden bir ferahlık ve serinlik hissetmeye başlarsınız. Bu korkulacak bir durum değildir herkes üzerinde aynı etkiyi yaratmaktadır.

Dilediğiniz eczaneden temin edebilir kas ağrısı olan bölgeye nazikçe uygulayabilirsiniz. Diğer kremlerin ve ilaçların aksine Bengay kreminin kullanımı işte bu kadar basittir. Normal bir nemlendirici bir krem ya da vücut losyonu sürer gibi tek yapmanız gereken ağrıyan kasları bulmaktır.

Ne kadar doğru bir bölgeye krem ile masaj yaparsanız etkisi o kadar hızlı olacaktır. Ayrıca Bengay krem spor müsabakalarında, bedenen çalışan işçilerin çok olduğu revirlerde, asker koğuşlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Ani kas atmaları, dengesiz hareketler ve güvensiz beden çalışmalarında başınıza gelebilecek durumlar için bu tür kurumlarda her zaman acil çantasında bulunmaktadır. Bu noktada bu kremi kullanırken mutlaka özenli bir şekilde davranmak da şarttır!

Yaralanmanız veya incinmenizin hemen sonrasında yapılacak müdahale ile neredeyse hiç ağı çekmeden o ufak sorunlarınızı aşabilirsiniz. Çok az insanda yan etki yaratmış olmasına rağmen yine de bir doktora göründükten sonra kullanmakta fayda vardır. Özellikle hiç alerji testi yaptırmadıysanız ve hassas bir cilde sahipseniz kesinlikle Bengay krem kullanırken doktorunuza danışmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu